Małopolska zdobyta (2012-05-13)

W ramach małopolskich zmagań  w  dniu 1 maja 2012 odbyły się  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Małopolski w Szachach Błyskawicznych.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył GM Artur Jakubiec (9 pkt) przed Grzegorzem Słabkiem (8,5 pkt) i Andrzejem Doniecem (8 pkt).
W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniósł MTSz Mińsk Mazowiecki w składzie: Jakub Suliborski (6,5 pkt), Artur Suliborski (6 pkt), Paweł Parol (6pkt) i Damian Koseski (5,5 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna TS Wisła Kraków, a trzecie KKSz Kraków. GRATULACJE!!
Natomiast w dniach od 29 kwietnia do 6 maja odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów  i Juniorów  w Krakowie. Na starcie stanęło 117 zawodników.  Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
W grupie A (FIDE lub PZSzach > 2000) Mińskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali Jakub Suliborski i Paweł Parol. W grupie B (1601 – 2000) klub reprezentował Artur Suliborski, natomiast w grupie C ( < 1601) Damian i Kamila Kosescy
Zawody były bardzo wyrównane i do ostatniej rundy nie wiadomo było kto wyjedzie z Krakowa z tytułem mistrza Małopolski. Ostatecznie w grupie A zwyciężył GM Artur Jakubiec (8,5 pkt) przed FM Danielem Sadzikowskim (8 pkt) i IM Dariuszem Mikrutem (5,5 pkt). Nasi zawodnicy w każdej partii walczyli bardzo odważnie i dzielnie z wyżej rozstawionymi przeciwnikami, co przyniosło znaczne zyski rankingowe.  Po 9 rundach z dorobkiem po 4,5 pkt Paweł zajął 11, a Jakub 13 miejsce na 23 startujących zawodników.
W grupie B zwycięstwo odniósł Jan Góra (7 pkt) przed Mateuszem Zającem (6,5 pkt) i Maciejem Żądło (6 pkt). Artur ukończył turniej na 9 miejscu z dorobkiem 6 pkt i tym samym zdobył drugą i zarazem ostatnią brakującą normę do I kategorii szachowej. GRATULACJE!
W grupie C zawody na pierwszym miejscu ukończył Jakub Chatys (8,5 pkt) przed Damianem Koseskim (7 pkt) i Romanem Madejem (6,5 pkt). Kamila z dorobkiem (4 pkt) zajęła 22 miejsce, a w kwalifikacji dziewcząt 3 miejsce.