Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (2012-07-22)

W dniach 15-18 lipca w Banja Vrucica w Bośnii Hercegowinie odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników z 16 krajów Europy. Polska była reprezentowana przez zawodników ze Skierniewic, Białegostoku i Mińska Mazowieckiego.
Z grodu nad Srebrną na dalekie Bałkany wybrali się: Damian Koseski, Paweł Parol, Pola Parol, Artur Suliborski, Jakub Suliborski.
Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze zdobywając ósme miejsce w klasyfikacji drużynowej.
W turnieju indywidulanym w szachach szybkich Pola Parol zajęła piąte miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat, Jakub Suliborski zajął szóste miejsce w kategorii chłopców do 18 lat, natomiast Damian Koseski zajął dziewiąte miejsce w kategorii chłopców do 14 lat.
Równie dobrze poszło w szachach błyskawicznych: Jakub Suliborski zajął piąte miejsce, a Pola Parol zajęła szóste miejsce.
Szczegółowe wyniki turniejów znajdują się w zakładce Nasze starty.
Gratulujemy wspaniałych wyników. Kolejnym sprawdzianem mińskich adeptów królewskiej gry będą rozgrywki II ligi juniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Wyjazd naszych juniorów został sfinansowany przez rodziców.