Mistrzowie II ligi (2012-07-29)

Drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego wygrała rozgrywki – II ligi juniorów i uzyskała awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligi juniorów.

W II lidze startowało 41 drużyn z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich oraz najlepszych drużyn w poprzedniej edycji. Każda drużyna składa się z dwóch juniorów (do 18 lat), dwóch juniorów młodszych (do 14 lat), jednej juniorki (do 18 lat) oraz juniorki młodszej (do 14 lat) oraz z zawodników rezerwowych. Walka toczy się jednocześnie na sześciu szachownicach. Każda partia trwa około 4-5 godzin. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Mińskie Towarzystwo Szachowe wystąpiło w składzie: Jakub Suliborski, Paweł Parol, Paweł Dębała, Damian Koseski, Antonina Góra, Kamila Koseska, Artur Suliborski, Arkadiusz Abramowski, Pola Parol. Trenerem i kapitanem drużyny był Michał Kopczyński. Nasza drużyna miała przypisany jedenasty numer startowy. Była jednak niezwykle zdeterminowana do zwycięstwa. Z rundy na rundę, cel awansu do I ligi stawał się coraz bardziej realny. Przed ostatnią rundą nasi juniorzy mieli punkt przewagi nad kolejnymi drużynami. Po dramatycznej walce w ostatniej rudzie zakończonej remisem utrzymaliśmy prowadzenie. 

Zawody były rozgrywane w Borowicach koło Karpacza w dniach 21-29 lipca 2012. Udział w zawodach był finansowany ze  środków Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Bezpośrednio po powrocie z zawodów, adepci królewskiej gry byli gośćmi władz Miasta Mińsk Mazowiecki i Powiatu Mińskiego. Zawodnicy zostali  bardzo serdecznie  i życzliwie przyjęci przez Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego i  Wicestarostę Powiatu Mińskiego – Krzysztofa Płochockiego.  Dzięki tym spotkaniom szachiści mogli zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia i zdradzić plany na najbliższą przyszłość.   Włodarze naszego powiatu i miasta nie tylko  interesowali  się naszymi sukcesami, ale byli również zainteresowani naszym codziennym życiem. Jak dużo czasu poświęcamy na ćwiczenia i czy zawody nie  powodują, że zaniedbujemy szkolne obowiązki oraz czy uprawiamy inne dyscypliny sportu.  Pytań było bardzo dużo i nie sposób wszystkich wymienić.  Widać było, że ta królewska gra  nie jest obojętna naszym władzom i wzbudza ich zainteresowanie. 
Bardzo cieszymy się, z poparcia jakim darzą nas władze Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego,   które  życzą wszystkim szachistom wytrwałości w zmaganiach i jak największej ilości wygranych.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.chessarbiter.com.