VI Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 (2013-03-10)

VI Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.

9 marca 2013r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów
szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego na VI Otwartych Mistrzostwach
w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz.W szranki turniejowe stanęło
115 zawodników. Rozegrane zostały trzy turnieje systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu
rund po 15 minut z podziałem na poszczególne typy szkół:
-  Turniej A –  szkoły gimnazjalne
-  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI
-  Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III.

W grupie A zwycięstwo odniósł Damian Koseski,  II  miejsce wywalczył  Paweł Dębała,
III miejsce Arkadiusz Abramowski.
- w kategorii chłopców I miejsce  wywalczył Damian Koseski (Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim),
  Paweł Dębała (Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim), Arkadiusz Abramowski ( Gimnazjum im. Jana
  Pawła II w Mińsku Maz.)
- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Kamila Koseska (Gimnazjum PMS w Mińsku Maz.),  II - Alicja Woźnica (Gimnazjum nr 119 Warszawa), III - Małgorzata Krzewska (Gimnazjum nr 1 Mińsk Maz.)

W grupie B zwycięstwo odniosła Pola Parola, II  miejsce wywalczył  Mikołaj Brodowski,
III miejsce Michał Szulejko.
- w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Mikołaj Brodowski ( SP nr 12 Otwock), II miejsce Michał Szulejko
  (SP nr 12 Otwock), III miejsce Przemysław Laszczak (SP Wiązowna).
- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Pola Parol (SP nr 5  Mińsk Maz.), II miejsce Tkaczyk Weronika
  ( SP nr 100 Warszawa), III miejsce Joanna Kaczmarska ( SP 12 Otwock).

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Jakub Ślązak.

W grupie C zwycięstwo odniósł Michał Szewczak, II  miejsce wywalczył Stanisław Leleń,
III miejsce Nikodem Jachimowicz.
- w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Michał Szewczak (SP 154 Warszawa), II miejsce Stanisław
  Leleń (SP Celestynów), III miejsce Nikodem Jachimowicz ( SP Wierzbno)
- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk ( SP 353 Wesoła), II miejsce Maria Zaborowska
  (Salezjańska SP Mińsk Maz.), III miejsce Zofia Łaszczuk (SP 353 Wesoła)

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał  Aleksander Pisarczyk, II miejsce Igor Weber, III miejsce Michał Jedynak.

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja najmłodszych – Krasnale. Zwycięzcą tej kategorii został Aleksander Szewczak MSP Warszawa), na drugiej pozycji uplasowała się Maria Mrzygłód (Przedszkole nr 5 w Mińsku Maz.), Aleksander Powierża (Przedszkole nr 6 w Mińsku Mazowieckim).

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa:
Gimnazja
I miejsce – Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Maz.
II miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła w Mińsku Maz.
III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Otwocku
Szkół  podstawowych klas IV- VI:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 Otwock
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Wybickiego  w Mińsku Maz.
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrem
Szkół  podstawowych klas I-III:
I miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Maz.
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrem
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Węgrowie

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach obu turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego, MOSIR, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Mińskie Towarzystwo Szachowe, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Mazowieckiego oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej  był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.