Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych (2013-04-22)

W dniach 11-17 kwietnia 2013 została rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. 
W zawodach szachowych wystartowało 184 juniorów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w cyklu eliminacji. Nasze miasto było reprezentowane przez Polę Parol w grupie dziewcząt do 14 lat oraz Przemysława Laszczaka w grupie chłopców do 12 lat.
Zawody zostały rozegrane w perełce architektury dolnośląskiej – w Zamku Książ. Piękne otoczenie oraz wiosenna pogoda sprzyjały młodym adeptom królewskiej gry. 
Walka o czołowe lokaty trwała do ostatniej rundy. W grupie dziewcząt do 12 lat konieczna była nawet dogrywka – dwie pierwsze zawodniczki zdobyły tyle samo punktów oraz miały identyczne wartościowania we wszystkich punktacjach pomocniczych.
W zawodach bardzo dobrze się spisała Pola Parol zajmując w 5. miejsce. Dzięki  temu rezultatowi Pola wywalczyła prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata oraz Europy Juniorów w Szachach. Przy okazji Pola uzyskała nominację do Młodzieżowej Akademii Szachowej oraz awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.
W grupie chłopców do 12 lat Przemek Laszczak przez cały turniej grał stabilnie. Zdobywając  4,5 punktu zajął 28 miejsce.
Warto również wspomnieć, że kilka tygodni wcześniej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18. W zawodach wziął udział trzeci nasz reprezentant – Jakub Suliborski, który z wynikiem 3,5 punktu zajął 37. miejsce.