Puchar na Pięknej (2014-02-15)

W sobotę 8 lutego w Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się Turniej Szachowy o Puchary Dyrektora. Wzięło w nim udział 13 osób z Mińska, Dobrego, Otwocka, Jakubowa i Stanisławowa. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Damian Koseski wyprzedzając Olafa Kamińskiego i Jakuba Dróżdza. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Pola Parol przed Moniką Klimek i Aleksandrą Witan.
Turniej został zorganizowany przez uczniów z Pięknej w ramach projektu gimnazjalnego. Motorem napędowym grupy był Paweł Dębała. Sędzią głównym był Andrzej Koseski. Honorowy Patronat nad turniejem objął Starosta Miński – Pan Antoni Tarczyński. Zwycięzcy kategorii otrzymali puchary, najlepsi medale i dyplomy, wszyscy uczestnicy nagrody i upominki. Sponsorami turnieju byli: Rada Rodziców Liceum i Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej, Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego; Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Fasada; Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Plastek.
W ceremonii otwarcia i zakończenia imprezy wzięła udział Pani Dyrektor Jadwiga Ostrowska-Dźwigała oraz opiekunka projektu – nauczycielka matematyki Pani Marzanna Grzelczak.