Mistrzostwa SP2 (2014-03-30)

VII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego
22 marca 2014r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego na VII Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim o Puchar Dyrektora MOSiR.
W szranki turniejowe stanęło 113 zawodników. Rozegrane zostały trzy turnieje systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund po 15 minut z podziałem na poszczególne typy szkół:
 
-  Turniej A –  szkoły gimnazjalne
-  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI
-  Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III i młodsi
 
W turnieju A:
 
W grupie A zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Damian Koseski,  II  miejsce wywalczył  Parol Pola, III miejsce Tomasz Woźnica.
w kategorii chłopców I miejsce  wywalczył Damian Koseski (Gimnazjum i Liceum PMS w Mińsku Mazowieckim), Tomasz Woźnica (Gimnazjum nr 119 im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie), Jakub Dróżdż (Gimnazjum i Liceum PMS w Mińsku Mazowieckim)
w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Pola Parol (Gimnazjum i Liceum PMS w Mińsku Mazowieckim), Małgorzata Krzewska (Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Generała Andersa w Mińsku Maz.), Paulina Rusiniak (Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie)
 
W turnieju B:
 
W grupie B zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Przemysław Laszczak, II  miejsce wywalczyła  Aleksandra Lisiecka, II miejsce Jakub Żurawicki.
? w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Przemysław Laszczak (SP Wiązowna), Jakub Żurawicki (SP Węgrów), Piotr Kodym (Samorządowa SP w Ruchnie)
? w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Aleksandra Lisiecka (SP Sarnaki), II miejsce Paulina Hawryluk (SP Sarnaki), III miejsce Maria Zaborowska (Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)
 
Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wywalczył  Aleksander Pisarczyk. 
 
W turnieju C:
 
 W grupie C zwycięstwo odniósł Stanisław Leleń, II  miejsce wywalczył Bartosz Fiszer, III miejsce Maciej Zaborowski.
? kategorii chłopców I miejsce wywalczył Stanisław Leleń (SP Celestynów), II miejsce  Bartosz Fiszer  (SP 321 Warszawa), III miejsce Maciej Zaborowski (Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)
? w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Katarzyna Kodym ( Samorządowa SP w Ruchnie), II miejsce Julia Dróżdż ( SP Grzebowilk.), III miejsce Zofia Łaszczuk (SP 353 Wesoła)
 
Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wywalczył  Igor Weber. 
 
Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja najmłodszych – Krasnale. Zwycięzcą tej kategorii został Bartosz Fiszer  (SP 321 Warszawa), na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Orzełowski ( Samorządowa SP w Ruchnie), Miłosz Zaborowski ( Przedszkole  Miejskie nr 3 
w Mińsku Mazowieckim).
 
Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim wywalczało trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach: Damian Koseski, Przemysław Laszczak i Stanisław Leleń.
 
Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa szkół
Gimnazja
I miejsce – Gimnazjum i Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – Gimnazjum im. Kamila Cypriana Norwida w Stanisławowie
Szkół  podstawowych klas IV- VI:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sarnakach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Węgrowie
III miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim
Szkół  podstawowych klas I-III:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie
II miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Węgrowie
 
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach  otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego, MOSIR, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Mińskie Towarzystwo Szachowe, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Mazowieckiego oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. Turniej  był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.