Dobra passa Przemka (2014-05-03)

Tytuły Mistrza Powiatu Otwockiego w kategorii Szkól Podstawowych w szachach oraz Mistrza Milanówka Juniorów do listy szachowych sukcesów dołączył Przemek Laszczak, od dwóch lat zawodnik Mińskiego Towarzystwa Szachowego, uczeń Szkoły Podstawowej w Wiązownie.
Podczas  zorganizowanych przez UKS MDK Otwock 29 kwietnia br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Otwocku, z udziałem 62 szachistów reprezentujących 9 szkół z Powiatu Otwockiego, Przemek jako jedyny wygrał wszystkie siedem rund (Tempo: P’10 ). Jego rezultat przesądził też o nieoczekiwanym sukcesie drużyny szkoły w Wiązownie, która podobnie jak drużyna  Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku uzyskała 21 punktów. O kolorze medali zgodnie z regulaminem mistrzostw decydował rezultat najlepszego reprezentanta szkoły.
Równie udany okazał się start Przemka w  Mistrzostwach Milanówka Juniorów w dniu 1 maja 2014 r., w których wzięło udział 90 szachistów z województw Mazowieckiego i Łódzkiego. Podczas tego 9-rundowego turnieju, rozgrywanego w tempie P’15 Przemek odniósł 8 zwycięstw, co zaowocowało zdobyciem tytułu i pucharu.