MTSz Mistrzem Mazowsza Juniorów (2014-05-18)

Mińskie Towarzystwo Szachowe Mistrzem Mazowsza Juniorów

W dniach 17-18 maja br. w gościnnych progach Gimnazjum i Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach – III liga juniorów.

Na starcie stanęło osiem drużyn reprezentujących mazowieckie kluby. Stawką był awans do II ligi. Walka o czołowe miejsca toczyła się dosłownie do ostatniej partii, w której w bardzo ostrej pozycji Arkadiusz Abramowski pokonał Daniela Kankowskiego. Dzięki temu w zawodach zwyciężyła reprezentacja Mińskiego Towarzystwa Szachowego, zdobywając 12 punktów. Drugie miejsce, z dorobkiem 11 punktów,  zajął zespół KS Laura Chylice, a trzecie reprezentacja UKS MDK Otwock.

Nasi zawodnicy osiągnęli także wspaniałe wyniki indywidualne: na trzech pierwszych szachownicach triumfowali reprezentanci MTSz: Maciej Kowalec (6,5 punktu), Arkadiusz Abramowski ( 7p) i Jakub Dróżdż (6p). Z kolei na czwartej szachownicy Mateusz Nowicki zdobył srebrny medal.

Turniej był rozgrywany systemem kołowym – każdy zespół rozegrał siedem meczów tempem 60 minut na partię plus 2 sekundy na ruch.

Zawody zostały bardzo dobrze przygotowane przez działaczy Mazowieckiego Związku Szachowego i Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

W ceremonii otwarcia wziął udział Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Dyrektor Liceum i Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej Jadwiga Ostrowska-Dźwigała oraz przedstawiciele Mazowieckiego Związku Szachowego i Mińskiego Towarzystwa Szachowego – Andrzej Koseski, Dariusz Różycki, Krzysztof Parol.

Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński i Burmistrz Marcin Jakubowski.

Puchary, medale i nagrody ufundowali: Burmistrz Marcin Jakubowski, Niepubliczne Przedszkole Funny-Kids w Mińsku Mazowiecki, Mazowiecki Związek Szachowy, Mińskie Towarzystwo Szachowe.

Gratulujemy naszej drużynie wspaniałego wyniku i życzymy sukcesów w czasie rozgrywek II ligi. Jednocześnie przypominamy, że Mińskie Towarzystwo Szachowe ma już jedno drużynę w I lidze juniorów oraz jedną drużynę w II lidze seniorów.