Mistrzostwa Polski Juniorów (2014-09-01)

W dniach 5-8 sierpnia w Hali Ludowej we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W imprezie wzięło udział około 900 adeptów królewskiej gry z całej Polski, w tym dwoje reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego – Pola Parol i Przemysław Laszczak.
W turnieju szachów szybkich Pola Parol zdobyła kolejny mistrzowski, brązowy medal w kategorii dziewcząt do 14 lat, natomiast w turnieju szachów błyskawicznych zajęła pechowe czwarte miejsce.
Przemysław Laszczak zajął odpowiednio 37. i 47. miejsce. W turnieju szachów szybkich każdy z zawodników rozegrał 11 partii mając do dyspozycji 25 minut na partię. Z kolei w turnieju szachów błyskawicznych każdy zawodnik rozegrał 22 partie mając do dyspozycji 5 minut.
Zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane przez Dolnośląski Związek Szachowy. Start juniorów był współfinansowany ze środków Powiatu Mińskiego oraz Miasta Mińsk Mazowiecki.