Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych 2014 (2014-09-11)

W ostatnim tygodniu sierpnia w Dąbkach koło Koszalina odbyły się XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych,Gimnazjów i Liceów w szachach klasycznych. W szranki turniejowe  stanęło 126 zawodników do lat 18 z całej Polski.
Turniej został rozegrany  systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry  90 minut + 30 sekund na zawodnika z podziałem na poszczególne typy szkół.
Uczeń Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim   Damian Koseski, reprezentant Mińskiego Towarzystwa Szachowego  zajął I miejsce w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych.
Młody szachista po powrocie do miasta nad Srebrną uczestniczył w spotkaniu  ze Starostą Mińskim - Antonim Janem Tarczyńskim,na którym podzielił się swoimi refleksjami z zawodów i podziękował za przyznane stypendium sportowe.