Złoty medal i awanse Juniorów w Broku (2014-10-19)

Sukcesami zawodników MTSz zakończyły się Eliminacje Międzywojewódzkie (MA-WM) do Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywane w terminie 5-10 października 2014 r. w Broku.
W kategorii chłopców do lat 13 złoty medal uzyskał Przemysław Laszczak, junior młodszy naszego Towarzystwa. Dwunastu zgłoszonych w tej kategorii wiekowej zawodników reprezentujących województwa Mazowieckie i Warmińsko-Mazurskie rozgrywało 7 rund, przy tempie gry 90 min + 30” za ruch. Przemek tylko raz zremisował, zdobywając w efekcie aż 6,5 z siedmiu punktów (ranking uzyskany 2163). To wynik świadczący o dobrej formie Przemka (zdobywca 2 miejsca zgromadził 4,5 punktu). Dodatkowym bonusem dla posiadającego obecnie I Kategorię szachową PZSzach  Juniora Młodszego MTSz jest wzrost rankingu FIDE (obecnie 1710) o 59 punktów.  
 
Dużą niespodziankę podczas eliminacji w Broku, w najmłodszej kategorii chłopców do lat 9, sprawił drugi reprezentant MTSz Maciej Zaborowski (III kategoria szachowa PZSzach). W tej grupie wiekowej o awans rywalizowało 16 zawodników z dwóch województw, którzy rozegrali 9 partii przy tempie gry 90 min + 30” za ruch. Maciek z wynikiem 5.5 punktu i rankingiem uzyskanym 1720 uplasował się na bardzo wysokim 5 miejscu, jako jedyny odbierając pół punktu bezapelacyjnemu zwycięzcy w tej kategorii, Krzysztofowi Iwaszkiewiczowi.
 
Obaj nasi reprezentanci uzyskali prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w  kategoriach C14 i C10. Będziemy za nich trzymać kciuki!!!