Festyn dla najmłodszych (2007-04-19)

14 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji na warszawskiej Woli odbył się festyn dla najmłodszych adeptów królewskiej gry. Mazowiecki Związek Szachowy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Ośrodkiem Sportu Rekreacji Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zorganizował 7 turniejów - cztery w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, Otwarte Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Mistrzostwa Przedszkolaków Województwa Mazowieckiego w kategorii Dziewcząt oraz Chłopców. W sumie w zawodach startowały około 300 dzieci. Impreza była dobrze zorganizowana. Dostarczyła wielu emocji dzieciom oraz ich opiekunom.
Mińscy juniorzy byli reprezentowani przez dwa rodzeństwa: Polę i Pawła Parolów oraz Jakuba i Artura Suliborskich. Dużą niespodziankę sprawili młodsi przedstawiciele rodzin.
Jakub Suliborski zajął czwarte miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola. Największym sukcesem było jednak trzecie miejsce Poli Parol w Mistrzostwa Przedszkolaków Województwa Mazowieckiego.
We wszystkich turniejach walka była bardzo zacięta. O końcowych wynikach decydowały wyniki ostatniej rundy.
Młodym szachistom życzymy kolejnych sukcesów.