Indywidualne Mistrzostwa Szkół Mińska Mazowieckiego (2007-04-21)

Dzisiejszej niedzieli, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, odbyły się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Szkół Mińska Mazowieckiego. W Turnieju wzięło udział 34 szachistów
i szachistek ze szkół w Mińsku Mazowieckim i powiecie mińskim. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych i w kategorii dziewcząt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Michał Kopczyński  Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął Michał Antosiewicz, również z "Macierzanki", a trzecie - Przemysław Mroczek Zespołu Szkół Ekonomicznych. W kategorii gimnazjów zwyciężył Marcin Bartnicki Gimnazjum nr 2 (przy ul. Budowlanej) w Mińsku Maz.. Drugie miejsce zajął Damian Czerwiński z Gimnazjum w Dębem Wielkim, a trzecie - Alan Szatański Gimnazjum nr 3 ( przy ul. Siennickiej) w Mińsku Maz. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą okazał się Paweł Sawczuk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 (Kopernik). Drugi w tej kategorii był Jakub Suliborski ze Szkoły Podstawowej nr 2 (przy ul.Dąbrówki), a trzecie miejsce zajął Emil Pukianiec ze Szkoły Podstawowej nr 5 (przy ul. Małopolskiej). W kategorii dziewcząt zwyciężyła najlepsza mińska szachistka - Katarzyna Bartnicka. Drugą była najmłodsza  zawodniczka - Pola Parol, a trzecie miejsce zajęła Kamila Koseska. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Nagrody dodatkowe otrzymali najmłodsi startujący, przedszkolaki: Pola Parol i Tomek Brześkiewicz. Nagrodami były książki szachowe i sprzęt sportowy w postaci piłek do gry w siatkówkę i piłkę nożną, ufundowane przez współorganizatorów Turnieju: Miejski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Drobny poczęstunek dla zawodników ufundował Pan Stanisław Kirylak - Radny Miasta Mińsk Mazowiecki, który uczestniczył w otwarciu i zakończeniu turnieju.
Przedstawicielem MOSiR był Pan Józef Wargocki, który również uczestniczył w otwarciu i zakończeniu turnieju, a któremu pragniemy podziękować za doskonale przygotowaną salę do gry i wsparcie techniczne. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez Mińskie Towarzystwo szachowe.