I Mistrzostwa Mińskiego Towarzystwa Szachowego (2007-05-20)

W ubiegłą sobotę i niedzielę, w MOSiR w Mińsku Maz. odbyły się I Mistrzostwa Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Współorganizatorami, obok Mińskiego Towarzystwa Szachowego, był Miejski Dom Kultury, który ufundował nagrody dla juniorów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępnił salę do gry. W turnieju wzięło udział jedynie 16 szachistów, najbardziej kochających szachy zawodników, którzy postawili wysiłek umysłowy i turniejowe emocje ponad festynem lotniczym w Janowie, przyjęciami komunijnymi i piękną wiosenną pogodą. W efekcie turniej był bardzo mocno obsadzony.
Po dwóch dniach ciężkich zmagań,  Mistrzem Mińskiego Towarzystwa Szachowego został Sławomir Izdebski (MTSz), który jako jedyny, nie przegrał żadnej partii. Wicemistrzem został, Bartosz Nowicki, zaledwie 11-letni szachista z KS Wesoła-Warszawa. Trzecie miejsce zdobył Marian Krajewski (MTSz), który jako jedyny ze startujących zawodników wypełnił normę na wyższą (drugą) kategorię szachową. Najlepszą szachistką okazała się Kinga Pastuszko
(KS Wesoła-Warszawa) zajmując czwarte miejsce w tabeli. Szczegółowe informacje o tabeli końcowej turnieju i wynikach poszczególnych partii, a także zdjęcia z turnieju, można znaleźć w zakładce Turnieje.
Dziękujemy współorganizatorom za pomoc przy organizacji turnieju i szachistom za wytrwałość i sportową rywalizację. Zapraszamy na kolejne nasze turnieje.