"Wakacje z Szachami" (2007-07-28)

Kończy się krótka wakacyjna przerwa w działalności Mińskiego Towarzystwa Szchowego, choć nie dla wszystkich jest to przerwa od grania w szachy. Przypominamy, że w soboty od 10-ej do 14-ej gramy towarzysko w Klubie Piramida, przy ulicy Wyszyńskiego, koło kortów. Zapraszamy wszystkich chętnych.
W dniach 30.06-14.07.2007r. dziewięcioro młodych mińskich szachistów reprezentujących Miejski Dom Kultury i Mińskie Towarzystwo Szachowe przebywało na terenie ośrodka "Bryza" w Łazach koło Koszalina, na koloniach pod nazwą "Wakacje z Szachami", zorganizowanych przez Akademicki Klub Szachowy Hetman - Politechnika Koszalińska pod patronatem Polskiego Związku Szachowego.
Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy kolonii byli bardzo zadowoleni. Podczas turniejów klasyfikacyjnych oraz zajęć prowadzonych przez doświadczonych trenerów podwyższali swoje umiejętności szachowe. Oprócz zajęć przy szachownicach organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo innych zajęć m.in.: turnieje piłki nożnej i siatkowej, tenisa stołowego, wiedzy szachowej, budowli z piasku, konkurs karaoke, wycieczek, dyskotek i wiele innych. Wszystkie te przedsięwzięcia rodzice mogli śledzić na bieżąco na stworzonej specjalnie stronie internetowej.
Nasi szachiści wykazali się wysokimi umiejętnościami szachowymi. Paweł Dębała podwyższył swoją kategorię szachową zajmując 6 miejsce w turnieju o rankingu 1200, a jego starsi koledzy Emil Pukianiec, Artur Suliborski, Paweł Parol, Jakub Suliborski i Marcin Bartnicki zajęli miejsca 4-8 w turnieju o rankingu 1600. Warto również podkreślić, że w turnieju błyskawicznym rozegranym na zakończenie kolonii Artur Suliborski zajął wysokie 5 miejsce pozostawiając za sobą 145 zawodników.
Wyniki turniejów szachowych, jak również to wszystko co działo się na kolonii można zobaczyć na wyżej wspomnianej stronie internetowej pod adresem www.wakacje2007.glt.pl.

A już 11 sierpnia rozpoczynamy, chyba już tradycyjny, Turniej Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Tak, jak w ubiegłym roku, grać będziemy systemem kołowym z bardzo wolnym tempem, bo 60 minut na 30 posunięć i 30 minut na dokończenie partii. W turnieju będzie możliwość zdobycia, co najmniej, I kategorii szachowej, a jeśli zgłosi się odpowiednia ilość zawodników z wysokim rankingiem, to nawet tytułu kandydata na mistrza. Ponieważ do rozegrania będzie aż 11 partii, chcemy zachować możliwie maksymalną elastyczność terminów rozgrywanych partii. Stąd dwa terminy zapasowe i możliwość gry w dowolnym innym dogodnym dla zawodników terminie. Szczegółowe informacje w regulaminie.

Zapraszamy.