Mazowiecka Liga Juniorów (2007-11-17)

Poprzedniej niedzieli, trzecia drużyna MTSz zagrała awansem 3 rundę Otwartej Ligi Mazowieckiej z drużyną GOK 2005 Powiat Grójec I nieznacznie przegrywając - 2,5:1,5. Pozostałe nasze drużyny rozegrały swoje mecze dziś. Pierwsza drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego wreszcie zwyciężyła, pokonując drużynę UKS Szachylice II  - 3,5:0,5. Druga drużyna zremisowała z drużyną Modusu Warszawa - 2:2. Część zawodników podstawowych nie mogła zagrać w tym meczu z powodu Ligi Mazowieckiej Juniorów, odbywającej się w dniach 15-18 listopada w Sękocinie.

Po raz pierwszy drużyna juniorów Mińskiego Towarzystwa Szachowego walczyła o awans do II ligi. W turnieju wystartowało 10 drużyn z województwa mazowieckiego. Zajęliśmy dopiero siódme miejsce, ale zdobyliśmy cenne doświadczenia, które, mamy nadzieję, zaowocują w przyszłych latach. Sukcesem indywidualnym może pochwalić się Adam Sawczuk, który osiągnął drugi wynik na pierwszej szachownicy uzyskując 7,5 punktu z 9 możliwych do zdobycia.

A już w przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się V Międzyszkolny Turniej Szachowy. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Turnieju i do reprezentowania swoich szkół. Szczególnie zapraszamy pracowników oświaty (nie tylko nauczycieli). Dla najlepszego pracownika oświaty jest przeznaczony puchar ufundowany przez Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mińsku Mazowieckim - pana Romana Jaguścika.