V międzyszkolny Turniej Szachowy (2007-11-24)

W sobotę i niedzielę odbył się V międzyszkolny Turniej Szachowy, w którym wystartowało 56 zawodników z 17 szkół z całego powiatu, w tym po raz pierwszy, pracownik oświaty -
Andrzej Koseski. W kategorii indywidualnej wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze trzy miejsca zajęli: Przemysław Mroczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Maz., Parulski Sebastian i Antosiewicz Michał, obaj z Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. W kategorii indywidualnej wśród szkół gimnazjalnych pierwsze dwa miejsca zajeli: Paweł Sawczuk i Adam Sawczuk z Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej, a trzecie - Marcin Bartnicki z Gimnazjum nr 2 w Mińsku Maz. W kategorii indywidualnej wśród szkół podstawowych pierwsze trzy miejsca zajeli: Jakub Suliborski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Maz., Michał Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Maz., Damian Koseski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Maz. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Anna Radzio z Gimnazjum w Dobrem, przed Polą Parol i Agnieszką Górską, obydwiema ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Maz. W kategorii drużynowej wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej, drugie miejsce - Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Maz., a trzecie Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Maz. W kategorii drużynowej wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej, drugie miejsce - Gimnazjum z Dobrego., a trzecie Gimnazjum nr 3 w Mińsku Maz. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1, wszystkie z Mińska Maz.
Szczegółowe wyniki i zdjęcia z turnieju można obejrzeć w zakładce Turnieje.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom turnieju a w szczególności Towarzystwu Ubezpieczeniowemu ALLIANZ POLSKA, które ufundowało cenne nagrody rzeczowe.
W niedzielę odbyła się też kolejna, czwarta, runda Otwartej Ligi Mazowieckiej. Drużyna seniorów zwyciężyła 3,5:0,5 drugą drużynę Zielonych z Zielonki, druga drużyna MTSz, zagrała w składzie reserwowym z powodu V Turnieju Międzyszkolnego, w którm start wybrało 3 z 4 podstawowych zawodników. Jednak rezerwa nie spisała się źle remisując 2:2 z pierwszą drużyną Roszmenów z Piastowa. Trzecia drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego przełożyła swój mecz na sobotę - 1 grudnia. Sędzia przyjął do celów turniejowych wynik tymczasowy 2:2.
Po rozegraniu meczu, do tabeli turniejowej, zostanie wpisany wynik rzeczywisty.