Mistrzostwa SP2 w szachach (2012-02-21)

W dniu 18 lutego 2012r. odbyły się V Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, w którym brało udział 79 zawodników z  Dobrego, Otwocka, Józefowa, Warszawy, Wiązowej, Celestynowa, Węgrowa, Wierzbna, Grzebowilka, Wesołej, Wiśniewa  i  Mińska Mazowieckiego.
W ramach zawodów odbyły się dwa turnieje po  dziewięć rund, a czas trwania jednej partii wynosił 15 minut na zawodnika.
 
Turniej A dla zawodników klas IV-VI
W kategorii open pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Damian Koseski – SP nr 2 Mińsk Maz., na drugiej pozycji uplasowała się Pola Parol ze SP nr 5 w Mińsku Maz., a trzecie miejsce wywalczyła Weronika Tkaczyk – SP nr 100 Warszawa.
 
W klasyfikacjach chłopców klas IV –VI:  I miejsce zajął Damian Koseski (9 pkt.), II Michał Szulejko (6 pkt.),  III  Michał Balas (6 pkt.)
 
W klasyfikacji dziewcząt klas IV-VI: I miejsce zajęła Pola Parol (7 pkt.), II miejsce Weronika Tkaczyk (6 pkt.)  III miejsce Katarzyna Zalewska (5,5 pkt.)
 
Turniej B dla zawodników klas 0-III i młodszych.
W kategorii open pierwsze miejsce zajął Jonasz Baum – STO nr 1 Warszawa, na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Świętochowski ze SP w Dobrem, a trzecie miejsce wywalczył Nikodem Jachimowicz – SP Wierzbno.
 
W klasyfikacjach chłopców klas 0 –III: I miejsce Jonasz Baum (8,5 pkt.) II  miejsce Tomasz Świętochowski ( 8 pkt.)  III miejsce Nikodem Jachimowicz ( 6,5 pkt.)
 
W klasyfikacji dziewcząt klas  I-III: I miejsce zajęła Maria Zaborowska (6 pkt.),  II Julia Winiarska (5 pkt.) III Marianna Majewska (4pkt)
 
Miano najlepszych zawodników SP 2 w Mińsku Maz. zdobyli:  
 - w turnieju A:  Damian Koseski, Jakub Wołosiewicz, Kamila Koseska.
-  w  turnieju B: Aleksander Pisarczyk, Michał Jedynak, Moroz Szymon.
 
W bojach przy szachownicach brały również udział drużyny- przedstawiciele szkół podstawowych województwa mazowieckiego.
 
Turniej A (klasy IV  - VI)
 
I miejsce – SP nr 2 w Mińsku Maz.   (dla drużyny punktowali: Damian Koseski, Jakub  Wołosiewicz, Kamila Koseska)    
II miejsce  - SP 12 Otwock                 (dla drużyny punktowali: Michał Szulejko, Michał Balas, Michał Szcześniak)
III miejsce - SP  Dobre                       (dla drużyny punktowali: Katarzyna Zalewska, Mateusz Sobiepanek, Damian Miąskiewicz).
 
Turniej B (klasy  I  - III)
I miejsce –  SP w Dobrem                  (dla drużyny punktowali: Tomasz Świętochowski, Kamil Pazio, Kornel Rastawicki).   
II miejsce  - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Maz ( dla drużyny punktowali: Mateusz Muller,  Maria Zaborowska,  Adam Michalski).
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Węgrowie (dla drużyny punktowali: Tomasz Gromek, Dominik Fabiańczuk, Marianna Majewska).
 
Dodatkową  atrakcją był wspaniały występ zespołu cheerleader’s  prowadzonego przez panią Katarzynę Szubińską.
Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili przepyszny obiad. Dla najlepszych zawodników były puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez  Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego, MOSiR, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim,  Kancelarię Ubezpieczeniową  Piotr Wańko z Mińska Maz. Pieczarkarnię Wierzbno, ULKS  Dobre, Mińskie Towarzystwo Szachowe oraz Radę Rodziców SP 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. 
 
Zobacz zdjęcia z turnieju.