25 i 26 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szachowy. W turnieju zagrało 40 dzieci ze szkół powiatu mińskiego. Niestety nikt z pracowników oświaty nie odważył się zagrać ze swoimi wychowankami.
Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobył najlepszy miński szachista, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej - Michał Kopczyński. Michał zajął w tym roku     III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 w szachach szybkich (30 min na partię), więc jego wynik nie jest żadną niespodzianką. "Macierzanka" zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W kategorii gimnazjów: zwycięstwo indywidualne przypadło Mateuszowi Izdebskiemu - uczniowi Gimnazjum nr 1 w Mińsku Mazowieckim, zaś drużynowe, debiutantom w tegorocznych rozgrywkach - gimnazjalistom ze  Stanisławowa.
Najlepszym szachistą spośród uczniów szkół podstawowych okazał się Adam Sawczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim, ale najlepszą drużynę miała Szkołą Podstawową nr 5 w Mińsku Maz. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kasia Bartnicka.
Koniecznie należy dodać, że walka o zwycięstwo w kategorii drużynowej wśród szkół podstawowych trwała do ostatnich sekund ostatniej partii całego turnieju, w której Paweł Parol zamatował przeciwnika  będąc "na wiszącej chorągiewce". Dzięki zdobytemu w ten sposób punktowi, Szkoła Podstawowa nr 5 zrównała się ilością punktów z prowadzącą do tej chwili Szkołą Podstawową nr 2 i o zwycięstwie zdecydowała wyższa pozycja Pawła Parola w klasyfikacji indywidualnej.
Szczegółowe wyniki i przebieg turnieju można prześledzić w zakładce Turnieje.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cenne upominki, a najlepsi - nagrody, które zostały ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe ALLIANZ POLSKA, a wręczone przez panią dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Elżbietę Kalińską. Puchary ufundował Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mińsku Maz., a wręczył je Prezes Zarządu - pan Roman Jaguścik. Drobny poczęstunek dla zawodników ufundował - radny miasta Mińsk Mazowiecki - pan Stanisław Kirylak.
Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do sprawnego przebiegu turnieju i wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację.