To był chyba najbardziej pracowity, szachowy tydzień w całym 2006 roku. W ubiegłą niedzielę dramatyczny mecz z "Lotosem" z Jabłonnej. We czwartek II Integracyjny Turniej Szachowy w Środowiskowym Domu Samopomocy Caritas DWP w Mińsku Mazowieckim. W sobotę zaległa czwarta runda Otwartej Ligi Mazowieckiej MTSz I - Entropia II. Dziś - Turniej Gwiazdkowy kończący całoroczny cykl Turniejów Grand Prix Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

Słowo o sobotnim meczu z Entropią II. Ze strony Entropii, na mecz przyjechało tylko dwoje zawodników, mimo że mecz został przełożony z 3.12.2006 na prośbę Entropii spowodowaną kłopotami ze skompletowaniem składu. Podobno 16.12.2006 miało być im łatwiej skompletować skład. Prawie godzinę czekaliśmy na przybycie trzeciego zawodnika. Czwarty w ogóle nie dojechał. Chociaż mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem został zakończony przed czasem. Zwyciężyliśmy 3,5: 0,5. Robert Brewczyński zremisował swoją partię, a pozostali zawodnicy, czyli: Michał Zieliński, Jerzy Jackiewicz (walkowerem) i Marcin Bartnicki, wygrali. Kolejne wysokie zwycięstwo spowodowało przesunięcie się naszej pierwszej drużyny na DRUGIE miejsce w klasyfikacji. Druga drużyna nadal pozostaje na piątym miejscu. Już w nowym roku (07.01.07) czekają nas bardzo trudne spotkania z liderem, czyli KS Wesoła Warszawa i z Legionem Legionowo.

Dziś, w niedzielę w Klubie "Żandarm" odbył się ostatni w tym roku kalendarzowym turniej szachowy. Tym samym, został zakończony cykl turniejów o Grand Prix Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Ciekawostką turnieju był udział programu szachowego uruchomionego na laptopie Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Program nazywa się UFIM 8.01i jest programem darmowym, ogólnie dostępnym w Internecie. Siła gry programu została ograniczona do rankingu 1800, czyli zawodnika z drugą kategorią szachową. Program zajął 9 miejsce w turnieju, choć sprawił niemałe problemy najlepszym zawodnikom (remis z Robertem Brewczyńskim i wygrana ze Sławomirem Izdebskim). Wyniki turnieju: zwyciężył Robert Brewczyński, przed Izdebskim Mateuszem i Izdebskim Sławomirem. Czwarty był Michał Zieliński a piąty, dawno z nami nie grający Marcin Zychowicz.
Wyniki i zdjęcia w zakładce Turnieje.

Tabela Grand Prix przedstawia się bardzo podobnie: Pierwsze miejsce zajął Robert Brewczyński, drugi był Sławomir Izdebski a trzeci Mateusz Izdebski. Na czwartym miejscu, tak jak w Gwiazdkowym - Michał Zieliński. Nagrody trafiły do trzech najlepszych seniorów i trzech najlepszych juniorów cyklu.
Nagrodzeni seniorzy to: R. Brewczyński, S Izdebski, M. Zieliński. Nagrodzeni juniorzy: M. Izdebski, M. Bartnicki, D. Czerwiński. Spośród zawodników, którzy pozostali do uroczystego zakończenia turnieju został losowo wybrany jeden, który otrzymał prezent gwiazdkowy. Szczęśliwcem tym został Michał Kozłowski, młody obiecujący szachista Miejskiego Domu Kultury.
Życzymy wszystkim wesołych Świąt i zapraszamy w nowym roku.