W niedzielę, 2 grudnia, w Szkole Podstawowej w Michałowicach odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach.
W zawodach wystartowały reprezentacje czterech szkół z Mińska Mazowieckiego.
W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła SP 173 z Warszawy, wyprzedzając SP 211 z Warszawy oraz SP z Michałowic.
Szkoła Podstawowa nr 5 (Michał Kozłowski, Katarzyna Bartnicka, Agnieszka Górska, Pola Parol) zdobywając 17 punktów zajęła 20 miejsce; Szkoła Podstawowa nr 2 (Jakub Suliborski, Filip Werle, Damian Koseski, Kamila Koseska) zdobywając 15,5 punktu zajęła 25 miejsce na 46 drużyn.
Na uwagę zasługuje trzecie miejsce Jakuba Suliborskiego na pierwszej szachownicy.
W kategorii Gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum z Sarnak, wyprzedzając Gimnazja z Makowca i Michałowic.
Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej (Adam Sawczak, Artur Suliborski, Paweł Parol, Magdalena Czyżewska) zdobywając 18 punktów, zajęło szóste miejsce, Gimnazjum nr 2
(Marcin Bartnicki, Emil Pukianiec, Magdalena Przyborowska) zdobywając 15,5 punktów zajęło 12 miejsce.
W kategorii gimnazjum mińscy szachiści osiągnęli także sukcesy indywidualne: na pierwszej szachownicy Adam Sawczak zajął 3 miejsce, na drugiej Marcin Bartnicki zajął piąte miejsce, na trzeciej Paweł Parol zajął czwarte miejsce.
Walka o miejsca na podium w tej kategorii trwała do ostatniej rundy była i bardzo zacięta.
Mimo to, turniej odbył się w bardzo miłej i sportowej atmosferze i przysporzył zawodnikom i ich opiekunom wielu emocji.