Z kolei, w niedzielę, 7 grudnia nasi juniorzy wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Mazowsza zdobywając 2 puchary i 15 medali. Dużą niespodziankę sprawiła drużyna Gimnazjum nr 2 zajmując 3 miejsce. W drużynie wystąpili: Emil Pukianiec, Marcin Bartnicki, Katarzyna Bartnicka. 4 miejsce w kategorii gimnazjów zajęła drużyna Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej (Jakub Suliborski, Artur Suliborski, Paweł Parol, Agnieszka Domańska). Indywidualnie Emil Pukianiec zajął IV na II szachownicy, Artur Suliborski zajął V miejsce na II szachownicy, Paweł Parol zajął I miejsce na III szachownicy, Marcin Bartnicki zajął II miejsce na III szachownicy, a Katarzyna Bartnicka zajęła IV miejsce na IV szachownicy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

W turnieju Szkół Podstawowych drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 zajęła 10, drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 zajęła 15 miejsce. W turnieju startowało 42 drużyny z całego województwa mazowieckiego. Indywidualnie na III szachownicy II miejsce zajął Damian Koseski, a na IV szachownicy II miejsce zajęła Pola Parol. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronach: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/td_54/http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/td_53/.

13 i 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowiecki zostanie rozegrany VI Międzyszkolny Turniej Szachowy. Zapraszamy wszystkich uczniów powiatu mińskiego.
Zapisy o godz. 9:30.

Z kolei na 20 i 21 grudnia, w Warszawie, zaplanowane są Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich. W zawodach zamierza wziąć udział wielu szachistów z Mińska i okolic (szczegóły na stronie: http://www.poloniachess.pl/amplico2008/). Życzymy naszych szachistom wielu sukcesów.