57 zawodników   z  14 szkół  wzięło udział w VI Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. Zawody odbyły  w  gościnnych  progach  Szkoły  Podstawowej  nr  5.Wzięli w nim udział najlepsi juniorzy z   Mińska  i  okolic. Walka  trwała  do  ostatniej  rundy  -  5  zawodników   ukończyło   zawody z  identycznym  dorobkiem  punktowym  - o  kolejności  decydowała  punktacja pomocnicza.

Pierwsze  miejsce  w  kategorii szkół podstawowych zdobył Damian Koseski przed Arkadiuszem Abramowskim  i  Pawłem Dębałą. W  kategorii  szkół  gimnazjalnych triumfował  Paweł Sawczuk przed Adamem Sawczukiem i Pawłem Parolem; w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Przemysław Mroczek wyprzedzając Alana Szatańskiego i Jarosława Mroczka. Wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Ludwiczuk, wyprzedzając Katarzynę Bartnicką i Anne Radzio.

W turnieju prowadzono także klasyfikację drużynową. W kategorii szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 2, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 5 i Szkołę Podstawową z Górek.

W  kategorii  gimnazjów  bezkonkurencyjne  okazało  się Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej. Kolejne miejsca zajęły Gimnazjum im. Jana Pawła II i Gimnazjum z Dobrego.

W  kategorii  szkół  ponadgimnazjalnych  zwyciężyło  Liceum  Polskiej  Macierzy Szkolnej przed Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie i Liceum im. Kazimierza Wielkiego.

Szczegółowe  wyniki oraz  zdjęcia  z  turnieju  znajdują  się  w zakładc Turnieje.  W  turnieju  aż  15  zawodników podwyższyło swoje kategorie szachowe.
Bardzo  dziękujemy  sponsorowi  -  firmie Allianz - dzięki  której, wszyscy  zawodnicy otrzymali nagrody i upominki.