Dziś zakończyliśmy dwudniowy turniej o Mistrzostwo Miasta Mińsk Mazowiecki w szachach. Turniej odbył się w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim przy ul. Sportowej 1. Organizatorem turnieju było Mińskie Towarzystwo Szachowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.
Mimo, że pogoda w tym roku nie dopisała, zawodach wzięło udział 33 zawodników. Tytuł Mistrza Mińska Mazowieckiego zdobył Sławomir Izdebski uzyskując 8,5 pkt. z 9 możliwych. Wicemistrzem został Robert Brewczyński a trzecie miejsce zajął Michał Zieliński. Wśród juniorów najlepszym był Paweł Parol, piąty w klasyfikacji ogólnej. Kolejny junior to Damian Czerwiński który zajął miejsce siódme w tabeli, a miejsce ósme przypadło następnemu juniorowi - Emilowi Pukiańcowi. Najlepszym  juniorem młodszym został Damian Koseski, przed Kamilem Paździorkiem i Arkiem Abramowskim. Mistrzynią Mińskich Szachów została Kamila Kseska przed ubiegłoroczną mistrzynią Katarzyną Bartnicką. W ceremonii zakończenia turnieju i wręczenia nagród wziął udział Dyrektor MOSiR pan Robert Smuga i Radny Miejski, od lat wspierający mińskie szachy - pan Stanisław Kirylak. Nagrody, zgodnie z naszą tradycją, szachiści wybierali sobie sami z puli wszystkich nagród. O  kolejności wybierania decydowała kolejność  miejsc w klasyfikacji generalnej. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu działalności Mińskiego Towarzystwa Szachowego przez Miasto Mińsk Mazowiecki. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród:  pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury  - Hannie Markowskiej i panu Stanisławowi Kirylakowi. Dziękujemy panu Dyrektorowi MOSiR, Robertowi Smudze za piękne puchary i dyplomy  oraz za znakomite przygotowanie sali turniejowej i za kiełbaski z grilla dla szachistów. Dziękujemy szachistom za sportową walkę. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Gratulujemy Mateuszowi Nowickiemu zdobycia IV kategorii szachowej i Arkadiuszowi Nowakowi zdobycia V kategorii.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia zakładki Turnieje gdzie można znaleźć szczegółowe wyniki i obejrzeć zdjęcia z zawodów.

Inne

Licznik wizyt

955233
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
111
215
479
620632
2587
7400
955233

Your IP: 54.159.44.54
2018-11-13 19:48