W dniach 11-12.10.2008 r. w Siedlcach odbył się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równe Szanse". Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym turnieju wzięła udział liczna grupa szachistów mińskich. Turniej wygrał mistrz międzynarodowy Krystian Kuźmicz (Zelmer Smak Górno - ELO 2408), który w jedenastu rundach zdobył 10,5 pkt, okazał się absolutnie bezkonkurencyjny, niezagrożenie prowadził od początku do końca turnieju. W turnieju zagrało 72 szachistów.
Nasi szachiści "wrócili z tarczą" z tego turnieju, ich postawa jest godna uznania i aplauzu. Mińszczanie w klasyfikacji OPEN uplasowali się na następujących pozycjach: Przemysław Mroczek (9 ), Marcin Bartnicki (14), Emili Pukianiec (21), Jerzy Jackiewicz (22 ), Michał Kozłowski (25 ), Michał Zieliński (26), Katarzyna Bartnicka (51), Bartosz Brześkiewicz (54), Tomasz Brześkiewicz (63).
W klasyfikacji uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w turnieju zwyciężył Michał Kozłowski, III miejsce zajął w niej Bartosz Brześkiewicz. Należy podkreślić iż Michał Kozłowski wygrał swoją kategorię w tym turnieju 3 rok z rzędu. Podobnie jak w latach ubiegłych był w tej kategorii bezkonkurencyjny, w tym roku wygrał turniej mając przewagę aż 1,5 pkt nad następny zawodnikiem.  Należy także podkreślić duży sukces Bartosza Brześkiewicz, który trzeci rok z rzędu zajmuje miejsce na podium, w tym roku zajął III miejsce, zaś w dwóch poprzednich turniejach zajmował miejsce drugie. Klasyfikacja szkół podstawowych jak widać jest zdominowana przez znakomitych mińskich szachistów od kilku lat w tym turnieju. W klasyfikacji  uczniów gimnazjum turniej wygrał Marcin Bartnicki, Emil Pukianiec zajął w tej klasyfikacji III miejsce. W klasyfikacji dzieci doskonale zaprezentował się najmłodszy miński szachista Tomasz Brześkiewicz zajmując III miejsce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody oraz dyplomy.
Podsumowując należy podkreślić, iż wszyscy mińscy szachiści zagrali bardzo dobrze w tym turnieju a dwie klasyfikacje tj. szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz gimnazjum zostały przez mińszczan zdominowane.