W rozegranych w dniu 6 grudnia 2009 roku w Michałowicach Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych i Gimnazjów bardzo dobrze spisały się drużyny reprezentujące mińskie szkoły.

Startując w gronie 16 zespołów, drużyna Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w składzie Artur Suliborski, Jakub Suliborski, Paweł Parol i Dominika MIłkowska-Mikiel nie miała sobie równych, zdecydowanie zdobywając I miejsce. Za drużyną z Pięknej uplasowały się drużyny reprezentujace gimnazja z Michałowic i Wesołej. Dodatkowo wspaniałymi sukcesami mińszczan zakończyła się rywalizacja indywidualna na poszczególnych szachownicach. Pierwsze miejsce z kompletem 8 punktów na II szachownicy zdobył Jakub Suliborski, taki sam wynik 8 punktów i również pierwsze miejsce wywalczył Paweł Parol na III szachownicy, a Artur Suliborski na I szachownicy zdobył srebro (6,5 pkt).
Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Mazowsza drużyna Macierzanki zdobyła prawo startu w Mistrzostwach Polski Gimnazjów w 2010 roku.

Trudniejsze zadanie miały reprezentacje mińskich szkół podstawowych, bowiem w szranki turniejowe mistrzostw stanęło aż 53 zespoły. Jednak i tu mińszczanie pokazali, że liczą się w województwie, plasując się w pierwszej dziesiątce. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Jakub Kazikowski, Damian Koseski, Jakub Wołosiewicz i Kamila Koseska zajęła 9 miejsce, a tuż za nią na 10 pozycji zakończyła rywalizację reprezentacja Szkoły Postawowej nr 5 w składzie Karol Dolata, Mateusz Nowicki, Bartosz Brześkiewicz i Pola Parol. Dodatkowo Pola Parol indywidualnie wywalczyła srebro na IV szachownicy zdobywając 7,5 pkt. W turnieju szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 z Ursusa wyprzedzając SP nr 173 ze Starej Miłosnej i SP z Raszyn.