W dniu 2 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym w Mińsku Maz. przez Caritas DWP odbył się IV Integracyjny Turniej Szachowy dla osób niepełnosprawnych. W turnieju wzięło udział 17 zawodników z Mińska Maz., Warszawy, Ostrołęki i Wyszkowa.
Szachy, to dyscyplina sportowa łącząca zainteresowania osób zdrowych i chorych, dostępna również dla osób niesprawnych fizycznie. Uczy i wymaga umiejętności koncentracji, logicznego myślenia, godzenia się z porażką i cieszenia się ze zwycięstwa. Jest to również ciekawa forma spędzania czasu, nawiązywania znajomości i rozwijania intelektu.
Szachy cieszą się popularnością wśród osób niepełnosprawnych, wobec tego impreza była również okazją do poszerzenia kontaktów z ludźmi, ćwiczenia umiejętności społecznych oraz do wyjścia z izolacji spowodowanej chorobą.
              Rolę sędziego podczas turnieju pełnił Pan Zbigniew Tyszkiewicz, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego oraz Pan Krzysztof Chęciński, wiceprezes MZSzach. Impreza była współfinansowana ze środków PFRON i zorganizowana przy pomocy Mińskiego Towarzystwa Szachowego.
 
Turniej wygrał Pan Piotr Łuczak zdobywając komplet 7 punktów. Drugie miejsce zajął Leszek Krupiński, a trzecie Jarosław Brzezicki. Wśród kobiet triumfowała Ewa Mańk, przed Eleną Jankowską.
 
Warto wspomnieć, że przy okazji wizyty w Mińsku, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, członek Zarządu Polskiego Związku Szachowego Zbigniew Tyszkiewicz spotkał się z Burmistrzem Mińska Mazowieckiego, Zbigniewem Grzesiakiem. Prezes Tyszkiewicz pogratulował Burmistrzowi bardzo dobrych wyników mińskich juniorów oraz pochwalił działaczy Mińskiego Towarzystwa Szachowego za popularyzację szachów wśród mińskiej młodzieży.

Inne

Licznik wizyt

961347
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
199
122
321
626606
1933
6768
961347

Your IP: 54.167.15.6
2018-12-10 13:59