Szczęśliwie zakończył się dla Artura Suliborskiego rozgrywany 23 maja 2010 roku w Radomiu XIII Królewski Gambit Radomia. Artur wygrał rywalizację w grupie B (rank. poniżej 1800), pozostawiając za sobą 41 zawodników.
W tym samym turnieju, ale w grupie A (rank. min. 1800) wystartował Jakub Suliborski. Dla Kuby 13 okazała się pechowa - zajął dopiero 38 miejsce. Zwycięzcą turnieju został GM Bartosz Soćko. Turniej był bardzo mocny - spośród 49 zawodników, aż 17 legitymowało się tytułem arcymistrzowskim.  W tej grupie zawodnicy kontynuowali grę od 2-go posunięcia czarnych gambitu królewskiego po ruchach: 1. e4; e5 2. f4.
Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund z czasem 10 minut + 3 sekundy na ruch.