W niedziele 30 maja 2010r. został rozegrany III Szachowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego dr Adam Struzik.

W zawodach wzięło udział 31 zawodników reprezentujących 9 rodzin.

Po zaciętej walce wygrał Artur Niemiec z Dęblina, wyprzedzając Jakuba Suliborskiego i Sławomira Izdebskiego.

Wśród juniorów zwyciężył Jakub Suliborski, wśród juniorów młodszych Jakub Karwowski, a wśród juniorek młodszych Kamila Koseska.

W kategorii rodzin wygrała rodzina Suliborskich z Mińska Mazowieckiego, wyprzedzając rodzinę Niemców z Dęblina i rodzinę Izdebskich z Mińska Mazowieckiego. Warto dodać, że rodzina Suliborskich zdobyła puchar Dyrektora już po raz trzeci.

Wśród rodzin trzyosobowych zwyciężyła rodzina Suliborskich wyprzedzając rodzinę Niemców i rodzinę Koseskich.

Na uwagę zasługuje fakt, że w turnieju wystartowała pięcioosobowa rodzina Domińczaków z Warszawy. Wygrała ona klasyfikacje drużyn 4- i 5-osobowych.

Turniej został bardzo zorganizowany przez Mińskie Towarzystwo Szachowe i Szkołę Podstawową nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Zawody, pomimo zaciętej walki do ostatniej rundy, przebiegły w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Wszystkie rodziny oraz uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki. Sponsorem turnieju było PPHU „AS” - hurtownia mięsa i wędlin.