W sobotę i niedzielę 6-7 listopada w Miejskim Domu Kultury odbył VIII Międzyszkolny Turniej Szachowy.
Na starcie stanęło 57 zawodników – 37 w turnieju A dla szkół podstawowych i 20 w turnieju B dla szkół ponadpodstawowych.
Na zawody do mińskiego pałacu przybyli zawodnicy z Kałuszyna, Dobrego. Stanisławowa, Siennicy, Zalesia Górnego, Halinowa, Dębego Wielkiego, Nowej Pogorzeli i oczywiście z Mińska Mazowieckiego.
 
Turniej został zorganizowany przez Mińskie Towarzystwo Szachowe oraz Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim. Był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał 30 minut na rozegranie partii.
 
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał radny Miasta Mińsk Mazowiecki – Stanisław Kirylak.
 
Walka o czołowe lokaty była bardzo zacięta – o ostatecznej kolejności decydowały partie z ostatniej rundy grane na „wiszących chorągiewkach”.
 
W klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyła Kamila Koseska wyprzedzając Polę Parol i Natalię Bartnicką. W kategorii chłopców zwyciężył Damian Koseski przed Patrykiem Chylewskim i Danielem Chylewskim.
 
W kategorii szkół podstawowych zdecydowanie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim wyprzedzając Szkołę z Dobrego oraz Szkołę z Zalesia Górnego.
 
W klasyfikacji dziewcząt szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Katarzyna Bartnicka, drugie miejsce zajęła Kamila Bankiewicz, a trzecie Ewa Skuza.
 
W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych zwyciężył Kamil Paździorek wyprzedzając Piotra Zalewskiego i Adriana Więsika.
 
W kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Emil Pukianiec, drugie miejsce zajął Artur Suliborski, a trzecie Jarosław Mroczek.
 
W kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum z Dobrego wyprzedzając Gimnazjum ze Stanisławowa i Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego.
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim.
 
W uroczystym zakończeniu wziął udział radny Stanisław Kirylak oraz przedstawiciel firmy Allianz Polska – Kazimierz Paździorek.
 
Najlepsi zawodnicy oraz drużyny szkolne otrzymały puchary ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz Stanisława Kirylaka.
 
Dzięki sponsorom: firmie Allianz Polska oraz Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim wszyscy uczestnicy turnieju dostali nagrody i upominki. 
 
 
Turniej przebiegł w bardzo sportowej atmosferze – sędziowie: Andrzej Koseski, Krzysztof Parol, Janusz Szymański nie mieli dużo pracy.
 
Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 

Inne

Licznik wizyt

961305
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
157
122
279
626606
1891
6768
961305

Your IP: 54.167.15.6
2018-12-10 13:25