W trzech turniejach z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości bardzo dobrze spisali się mińscy szachiści.

Największa niespodziankę sprawił Jakub Suliborski zajmując II miejsce w silnie obsadzonym Turnieju Niepodległości zorganizowanym 7 listopada w Otwocku. Nasz junior zajął drugie miejsce pokonując wielu szachistów z tytułami międzynarodowymi. W decydujące partii z Arturem Grzelakiem o zwycięstwo Jakub uzyskał remis i musiał się zadowolić srebrnym medalem.

11 listopada odbył się Turniej Niepodległości w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Na starcie stanęło 220 zawodników, w tym aż 17 arcymistrzów.
Kilka cennych zwycięstw odnieśli nasi juniorzy Jakub Suliborski i Paweł Parol. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat dziesięciu zajęła Pola Parol. W zawodach wystartowali jeszcze Michał Kopczyński, Jacek Jóźwik, Jerzy Jackiewicz i Krzysztof Parol. Końcowe wyniki są o tyle zaskakujące, że w pierwszej piątce nie znalazł się żaden arcymistrz. Turniej wygrał mistrz międzynarodowy Zbigniew Pakleza.

Z kolei na warszawskich Bielanach 11 listopada został rozegrany VX Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości. Artur Suliborski zajął 3 miejsce w kategorii do 16 lat, Damian Koseski zajął 5 miejsce w kategorii do 12 lat, Marcin Bartnicki zajął 8, a Emil Pukianiec 9 miejsce.