Mińskie Towarzystwo Szachowe po zaciętej walce z UKS Szachylice Chylice zdobyło Mistrzostwo Mazowsza Juniorów w Szachach.

Jednocześnie MTSz uzyskało awans do II Ligi Juniorów. 

18 i 19 listopada 2010r. w Pałacu w Łochowie odbył się mecz pomiędzy Mińskim Towarzystwem Szachowym i UKS Szachylice Chylice o Drużynowe Mistrzostwo Juniorów Mazowsza w Szachach. Każda z drużyn składała się z 2 dwóch juniorów do 18 lat, dwóch juniorów do 14 lat, jednej juniorki do 18 lat i jednej juniorki do 14 lat.
Mińskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali: Jakub Suliborski, Paweł Parol, Damian Koseski, Paweł Dębała, Katarzyna Bartnicka, Pola Parol.
Po pięciu partiach pierwszej rundy był remis 2,5:2,5. Ostatnia rozgrywka w tej rundzie trwała ponad cztery godziny. Po niezwykle emocjonującej grze Paweł Parol wygrał z Kacprem Radkiem i ostatecznie MTSz Mińsk Mazowiecki wygrał pierwszy mecz 3,5:2,5.

Druga runda zakończyła się remisem 3:3. MTSz utrzymał minimalne prowadzenie.

Początek ostatniej rundy zapowiadał naszą klęskę. Po trzech partiach przegrywaliśmy trzy do zera. Aby zwyciężyć w meczu musieliśmy wygrać trzy pozostałe partie. Na wysokości zadania stanęli Paweł Parol i Pola Parol. Ostatnią partię rozgrywał Damian Koseski ze znacznie wyżej rozstawionym Mikołajem Winiarskim. Damian, pomimo dużego obciążenia, pięknie zrealizował przewagę pozycyjną wygrywając swoją partię – ostatnia runda meczu ponownie zakończyła się remisem. Dzięki temu Mińskie Towarzystwo Szachowe pokonało UKS Szachylice Chylice i zdobyło Drużynowe Mistrzostwo Mazowsza Juniorów w Szachach.

Premią za sukces był także awans do II Ligi Juniorów, która będzie rozgrywana w czerwcu 2011 roku.

Najwięcej punktów dla mińskiej drużyny zdobyli: Paweł Parol (3),Pola Parol (2,5), Jakub Suliborski (2). Mecz był niezwykle zacięty i przysporzył zawodnikom i trenerom wielu emocji.

W ramach imprezy zostały przeprowadzone także zawody w rozwiązywaniu zadań szachowych na czas. W ciągu 20 minut zawodnicy musieli rozwiązać 20 zadań typu mat w dwóch posunięciach. Najlepiej wśród mińskich szachistów wypadł Jakub Suliborski, przed Damianem Koseskim.

Życzymy młodym adeptom królewskiej gry dobrych rezultatów w rozgrywkach II ligi.


 

Inne

Licznik wizyt

961260
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
112
122
234
626606
1846
6768
961260

Your IP: 54.167.15.6
2018-12-10 12:39