W dniach 27-28.11.2010r. w klubie Lucid w Blue City w Warszawie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w szachach. W sobotę w turniejowe szranki stanęły gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W obu tych grupach swoje reprezentacje wystawiło mińskie Liceum i Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej.

W turnieju szkół ponadgimnazjalnych drużyna "Macierzanki" występująca w składzie: Jarosław Mroczek, Marcin Bartnicki, Paweł Sawczuk i Anna Radzio nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie rundy turnieju i zdobywając tytuł Mistrza Województwa Mazowieckiego. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej na poszczególnych szachownicach złote medale zdobyli: Marcin Bartnicki, Paweł Sawczuk i Anna Radzio, a srebrny Jarosław Mroczek.

W silniej obsadzonym turnieju szkół gimnazjalnych drużyna z "Pięknej" występująca w składzie: Jakub Suliborski, Karol Dolata, Kamil Paździorek i Dominika Miłkowska-Mikiel musiała zadowolić się trzecim miejscem. Dodatkowo Kamil Paździorek wywalczył srebro na 3, a Jakub Suliborski brąz na 1 szachownicy.

Zajmując pierwsze i trzecie miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Szkół drużyny liceum i gimnazjum zagwarantowały sobie udział w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalych i Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w 2011 roku.

W rozgrywanym natomiast w niedzielę silnie obsadzonym przez 27 reprezentacji turnieju szkół podstawowych swoją drużynę wystawiła mińska Szkoła Podstawowa nr 5. Drużyna w składzie: Pola Parol, Mateusz Nowicki, Bartosz Brześkiewicz oraz Natalia Bartnicka zajęła 9 miejsce. Oprócz szkół z terenu Mińska Mazowieckiego swoje reprezentacje wystawiły także Szkoła Podstawowa (aż 3) oraz Gimnazjum z Dobrego. Był to pierwszy sprawdzian tych reprezentacji na arenie wojewódzkiej. Tak liczny udział uczniów szkoły podstawowej dobrze wróży na przyszłość. Z wynikami poszczególnych turniejów można zapoznać się na stronach internetowych: