W dniach 28 listopada – 4 grudnia br. w pełnym śniegu Karpaczu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach (Turniej Ostatniej Szansy). W zawodach wystartowało 123 zawodników z całej Polski, w tym trzech juniorów reprezentujących Mińskie Towarzystwo Szachowe: Damian Koseski, Paweł Parol i Artur Suliborski.

W grupie chłopców do 11 lat zwycięstwo, na dwie rundy przed końcem, zapewnił sobie Damian Koseski, zdobywając wspaniały puchar. Damian zyskał także 46 punktów rankingowych w klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

Z kolei w grupie chłopców do 17 lat trzecie miejsce zajął Paweł Parol, a dziesiąte Artur Suliborski.

Dzięki uzyskanym wynikom Damian i Paweł wywalczyli awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, które odbędą się w marcu przyszłego roku w Zakopanem i Mielnie.

Mińskie Towarzystwo Szachowe będzie miało aż pięciu reprezentantów w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Wcześniej awans wywalczyli Pola Parol (jako medalista poprzednich mistrzostw) oraz Kamila Koseska i Jakub Suliborski w mistrzostwach makroregionu.