W sobotę 3 grudnia w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbył się tradycyjny Turniej o Grand Prix Świętego Mikołaja. W tym roku turniej odbył się w ramach społecznej akcji „Szachiści grają dla Polonii”, z której dochód zostanie przekazany na wypoczynek dzieci Polaków mieszkających na Litwie i Białorusi.
 
Zawody zostały podzielone na dwie grupy. Turniej A był przeznaczony dla dzieci do 12 lat, turniej B dla pozostałych. W obu grupach zawodnicy rozgrywali osiem partii tempem 15 minut plus dwie sekundy na ruch.
 
W grupie A wystartowało 50 młodych szachistów z Mazowsza. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta - aż czterech pierwszych szachistów zakończyło turniej z tym samym dorobkiem punktowym – o zwycięstwie zdecydowała punktacja pomocnicza. 
Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła aktualna mistrzyni Polski do 8 lat Magdalena Harazińska, wyprzedzając Polę Parol i Damiana Koseskiego. Kolejne miejsca zajęli Szymon Poziomkowski, Kosma Pacan-Milej i Mateusz Sobiepanek. Wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Małgorzata Gowin. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.
 
W grupie B wystartowało 28 zawodników. Zwycięstwo, zdobywając komplet punktów, zapewnił sobie mistrz Artur Grzelak. Wygrał on również kategorię mężczyzn, wyprzedzając Artura Suliborskiego i Sławomira Izdebskiego. Wśród kobiet triumfowała Monika Zygacka przed Aleksandrą Witan i Joanną Kozakiewicz. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, najlepsi zawodnicy medale i nagrody.
 
Turnieje były zorganizowane przez Mińskie Towarzystwo Szachowe, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim i Zespół Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim. Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.
 
Szczegółowe wynika znajdują się w zakładce Turnieje MTSz.
 
 
 

Inne

Licznik wizyt

859666
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
118
291
611
523348
8228
14641
859666

Your IP: 54.234.190.237
2018-01-23 01:56