W sobotę 10 grudnia w Wesołej zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych.
W zawodach wzięło udział trzystu szachistów i szachistek z całego województwa reprezentujących 69 zespołów. Z powiatu mińskiego wystartowała rekordowa liczba 9 drużyn, z czego dwie z Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska, dwie ze Szkoły Podstawowej w Dobrem oraz po jednej z Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska, Gimnazjum z Dobrego, Szkoły Podstawowej nr 5 z Mińska, Szkoły Podstawowej nr 2 z Mińska oraz Publicznej Szkoły Salezjańskiej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się szachiści z „Macierzanki” zdobywając pierwsze i drugie miejsce. Mistrzowie z Pięknej byli także najlepsi w klasyfikacji indywidulanej zdobywając aż siedem medali, w tym cztery złote – na pierwszej szachownicy zwyciężył Jakub Suliborski; na drugiej Paweł Parol przed Marcinem Bartnickim, na trzeciej Artur Suliborski przed Adamem Sawczukiem; na czwartej Katarzyna Bartnicka, trzecie miejsce zajęła Anna Radzio.

W turnieju gimnazjów Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej zajęło siódme miejsce, a gimnazjum z Dobrego 11. Indywidualnie na drugiej szachownicy zwyciężył Paweł Dębała z ”Macierzanki”.

Z kolei w turnieju szkół podstawowych najlepiej wypadła Dąbrówka zdobywając 14 miejsce, na 18 miejscu była I drużyna z Dobrego, na 21 Szkoła Podstawowa nr 5 z Mińska, na 24 druga drużyna z Dobrego, a na 25 drużyna ze Szkoły Salezjańskiej.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych szachistów będą Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się w Warszawie w dniach 16-18 grudnia br. Życzymy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom.