SZACHOWE  DOBRE
 
W sobotę 16 listopada  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w  Dobrem  gościła 127 szachistów z województwa mazowieckiego. Rozegrane zostały dwa  turnieje:   XI Międzyszkolny Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych (A) i Ponadgimnazjalnych (B)  systemem szwajcarskim, na dystansie sześciu  rund po 30 minut na zawodnika oraz Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS
Honorowy Patronat nad turniejem objęli Starosta Miński Antoni Tarczyński i Wójt Gminy Dobre Krzysztof Radzio, którzy dokonali uroczystego otwarcia turniejów.
 
W turnieju A w klasyfikacji indywidualnej:
- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Klaudia Paździerz, drugie Paulina Paździerz (UKS Czternastka Warszawa), trzecie Katarzyna Kodym z SP Ruchna)
- w kategorii chłopców I miejsce zdobył Przemysław Laszczak (SP Wiązowna), II miejsce Kamil Pazio (SP Dobre), III miejsce Jakub Żurawicki (SP Węgrów).
 
W kategorii drużynowej szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Dobrem, drugie Szkoła Podstawowa w Węgrowie, trzecie Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowiecki.
 
 
W turnieju B w klasyfikacji indywidualnej:
- w kategorii dziewcząt I miejsce uzyskała Pola Parol (Gimnazjum PMS w Mińsku Maz.), II miejsce Kamila Koseska(Gimnazjum PMS w Mińsku Maz.), III,miejsce Paulina Rusiniak (Gimnazjum Liw) 
- w kategorii chłopców I miejsce zdobył Arkadiusz Abramowski (Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, II miejsce Damian Koseski (Gimnazjum PMS w Mińsku Mazowieckim), Mateusz Nowicki (Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim).
 
W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyło GiLO Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowiecki, drugie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, trzecie Gimnazjum w Dobrem.
 
W Mistrzostwach Powiatu Mińskiego  Zrzeszenia LZS zwycięzcą został Marcin Zychowicz, drugie miejsce zajął Michał Zieliński- reprezentancji MTSZ Mińsk Mazowiecki, trzecie miejsce Andrzej Szewczak z LKS Wrzos Miedzyborów
 
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Radę Rodziców SP w Dobrem,  Globe School Edukację Językowo-Artystyczną w Mińsku Mazowieckim oraz Mińskie Towarzystwo Szachowe w Mińsku Maz.. 
 

Inne

Licznik wizyt

815962
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
8
193
1014
479853
5571
9510
815962

Your IP: 54.156.42.165
2017-09-23 00:08