7 grudnia w hali Gimnazjum 119 w Warszawie Wesołej zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Szkół Mazowsza. W imprezie wystartowało prawie czterystu zawodników, którzy reprezentowali 91 szkół z terenu całego województwa.
W kategorii szkół podstawowych reprezentacja Szkoły Salezjańskiej zajęła 20. miejsce na 60 startujących szkół. Na uwagę zasługuję doskonały wyniki Marii Zaborowskiej – 7,5 punktu z 8 partii, dzięki czemu Marysia zajęła 6. miejsce na czwartej szachownicy.
W turnieju szkół gimnazjalnych wystartowały 20 reprezentacje, z czego 2 zespoły z Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej oraz jeden z Gimnazjum ze Stanisławowa.

Pierwsze drużyna Macierzanki nie zawiodła i zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Gimnazjum nr 112 z Warszawy. Niespodzianką było bardzo wysokie, siódme miejsce Gimnazjum ze Stanisławowa. Warto dodać, że na II szachownicy zwyciężył Olaf Kamiński, trzeci był Damian Koseski, Z kolei na trzeciej szachownicy trzecie miejsce zajął Jakub Dróżdż – wszyscy z Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej. Turniej był niezwykle emocjonujący. Walka o czołowe lokaty toczyła się dosłownie do ostatniej sekundy turnieju. Jakub Dróżdż mając jedną sekundę na zegarze zamatował przeciwnika, dzięki czemu Macierzanka o pół punktu wyprzedziła drużynę z Wesołej.
Warto jeszcze wspomnieć o doskonałym występie Przemka Laszczaka, który zajął pierwsze miejsce na I szachownicy w kategorii szkół podstawowych.
Była to jedna z największych imprez szachowych na Mazowszu. Na uwagę zasługuje doskonała organizacja.