Wrześniowy weekend  20-21 września 2014r. stał się czasem zmagań juniorów mazowieckich klubów w ramach Mistrzostw Mazowsza Juniorów, zorganizowanych po raz drugi w  Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonce.

W kategorii szachistów do lat 13 brązowy medal wywalczył  Przemysław Laszczak, junior młodszy naszego Towarzystwa (od niedawna I kategoria szachowa PZSzach).  W tej kategorii wiekowej zmagało się 16 zawodników i zawodniczek z terenu całego Mazowsza, którzy rozegrali siedem partii, przy tempie gry  P 60' + 10” za ruch. Sam Przemek ze swojego sukcesu nie był zbyt zadowolony, bo jak powiedział chwila nieuwagi przy przejściu do ataku w partii z zawodniczką Polonii Warszawa niepotrzebnie kosztowała go stratę punktu. Pomimo bardzo dobrej gry w pozostałych partiach (5 wygranych i jeden remis) ten błąd nie pozwolił na zajęcie wyższego miejsca.
Na uznanie zasługuje także występ reprezentanta MTSz Macieja Zaborowskiego (III kategoria szachowa PZSzach). W kategorii chłopców do lat 9, z wynikiem 5 punktów zajął on bardzo wysokie 6 miejsce. Obsada tej grupy była wyjątkowo silna. W szranki do siedmiu rund stanęło aż   46 chłopców i dziewcząt. W tej najmłodszej grupie tempo gry wynosiło P 50' + 10” za ruch.
Z kolei w kategorii do lat 11 (także 7 rund, tempo gry  P 60' + 10”) stabilnie zagrała  Maria Zaborowska, która w gronie 30 zawodników i zawodniczek zakończyła Mistrzostwa na 13 miejscu, z 4 punktami na koncie.