18 listopada w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Dobrem odbył XIII Międzyszkolny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dobre Tadeusza Gałązki. W ceremonii otwarcia wzięli udział Zastępca Wójta Piotr Chmielewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrem Wojciech Rastawicki. 

W trzech turniejach: dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dla opiekunów wystartowało 77 zawodników z Warszawy, Węgrowa, Jakubowa, Ruchny, Mińska Mazowieckiego, Dobrego, Glinianki, Ząbek, Liwu.

Najlepszą zawodniczką ze szkół podstawowych okazała się Katarzyna Kodym wyprzedzając Zofię Łaszczuk i Aleksandrę Wierzbowicz. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Żurawki przed Jerzym Szemplińskim i Michałem Syrkiewiczem. W kategorii drużynowej zwyciężyła Szkoła nr 6 Sióstr Niepokalanek z Warszamy przed Szkołą w Ruchnie i Szkołą z Węgrowa.

W kategorii chłopców z gimnazjów zwyciężył Przemysław Laszczak wyprzedzając Piotra Kodyma i Norberta Gąsiora, z kolei najlepszą gimnazjalistką okazała się Marianna Majewska przed Zuzanna Łaszczuk i Amelią Rozwadowską. Klasyfikację drużyną w gimnazjach wygrało Gimnazjum Gwminy Liw w Węgrowie przed Gimnazjum z Jakubowa i Gimnazjum nr 119 z Warszawy.

Najlepszym szachistą ze szkół ponadgimnazjalnych okazał się Arkadiusz Abramowski, drugie miejasce zajął Olaf Kamiński, a trzecie Jakub Wołosiewicz. Wśród dziewcząt triumfowała Kamila Koseska wyprzedzając Magdalenę Dżbik. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego wyprzedzając Zespół Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego.

W ceremonii zakończenia imprezy wziął udział Wójt Tadeusz Gałązka. Najlepsze szkoły otrzymały puchary, najlepsi zawodnicy otrzymali medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Zawody były współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, sponsorami turnieju byli Niepubliczne Przedszkole „Funny Kids” z Mińska Mazowieckiego, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Dobrem i Mińskie Towarzystwo Szachowe. 

 

 

Inne

Licznik wizyt

961251
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
103
122
225
626606
1837
6768
961251

Your IP: 54.167.15.6
2018-12-10 12:35