21.11.2015r - Gimnazjum 119 w Warszawie-Wesołej było miejscem szachowych zmagań ponad 550 zawodników z całego Mazowsza, którzy wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich.  Rozgrywki czteroosobowych drużyn odbywały się z tempem P’15 na dystansie 8 rund.

Drużyna LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego w składzie Olaf Kamiński, Damian Koseski, Jakub Wołosiewicz, Kamila Koseska, zajęła II miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w szachach szybkich.

W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych  bardzo dobrze spisali się zawodnicy Macierzanki  uzyskując wysokie lokaty: Damian Koseski wywalczył złoty medal  na II szachownicy, Jakub Wołosiewicz zdobył brązowy krążek na III szachownicy, Kamila Koseska wywalczyła srebrny medal na IV szachownicy.

Dzięki zdobyciu Wicemistrzostwa Mazowsza drużyna "Macierzanki" zdobyła prawo startu w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych  w 2016 roku.

Drużyna Gimnazjum przy LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego w składzie: Karol Górski, Jakub Dróżdż, Tomasz Jędrysa, Pola Parol zajęła VI miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych w szachach szybkich

Dodatkowo bardzo dobrymi rezultatami zakończyła się klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych: Jakub Dróżdż zdobył srebrny medal na II szachownicy, Pola Parol  wywalczyła złoty krążek  na IV szachownicy.