W szranki turniejowe stanęło 111 zawodników.  Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, tempem P’15 na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół oraz przedszkola:

-  Turniej A –  szkoły ponadpodstawowe

-  Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

-  Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

- IV Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w szachach

W grupie A zwycięstwo odniosła Pola Parol (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),  II  miejsce wywalczył  Damian Koseski (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim),   a III miejsce Mateusz Sobiepanek (Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim).

- w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Pola Parol, II miejsce Kamila Koseska (obie Liceum PMS  Mińsk Mazowiecki), III miejsce Natalia Wójcicka (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego Mińsk Mazowiecki),

- w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych I miejsce: Damian Koseski, II miejsce Mateusz Sobiepanek (zawodnicy Liceum PMS  Mińsk Mazowiecki), III miejsce Arkadiusz Abramowski (Zespół Szkół Ekonomicznych  Mińsk Maz.)

- w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Zuzanna Łaszczuk (Gimnazjum nr 119 Warszawa-Wesoła), II miejsce  Wiktoria Stradczuk  (Gimnazjum Miejskie nr 3 Mińsk Mazowiecki) , III miejsce Oliwia Grzyb (Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko Mińsk Mazowiecki).

- w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych I miejsce: Piotr Orzełowski (Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie), Patryk Michałowski ( Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich  Grodzisk  Mazowiecki), III miejsce Jakub Żurawicki  (Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie).

W grupie B zwycięstwo odniósł  Maciej Zaborowski ( SP Wiciejów), II miejsce zajął Wojciech Kakowski (SP nr 10  Siedlce),  III miejsce Mateusz Zawistowski (SP Małkinia Górna). 

- w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Maciej Zaborowski ( SP Wiciejów), II miejsce zajął Wojciech Kakowski (SP nr 10  Siedlce),  III miejsce Mateusz Zawistowski (SP Małkinia Górna). 

- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Natalia Siedlecka (SP 5 Mińsk Mazowiecki), II miejsce Patrycja Bałda (SP Grzebowilk), III miejsce Daria Kwiatkowska (SP Cisie). 

Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Artur Rybałtowski, II miejsce Mikołaj Hardej, III miejsce Kamil Kroner. 

W grupie C zwycięstwo odniósł Aleksander Krystoń (SP nr 69 w Warszawie), II miejsce wywalczyła Aleksandra Żurawicka (SP w Węgrowie), III miejsce Miłosz Zaborowski (SP w Wiciejowie).

- w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Aleksander Krystoń (SP nr 69 Warszawa), II miejsce Miłosz Zaborowski (SP Wiciejów), III miejsce Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie), 

- w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Aleksandra Żurawicka (SP Węgrów),

 II miejsce Zofia Stankiewicz (Prywatna SP nr 6 im. Bł. M. Marceliny Darowskiej Warszawa), III miejsce Marcelina Łaszczuk (SP nr 353 Warszawa-Wesoła).

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał  Artur Zarzycki, II miejsce Antoni Rokicki, III miejsce Igor Fabisiak. 

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była  klasyfikacja drużynowa szkół:

Turniej A – Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego Mińsk Mazowiecki 

Turniej A – Szkoły gimnazjalne

I miejsce - Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko Mińsk Mazowiecki

II miejsce – Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie

Turniej B –  szkoły podstawowe kl. IV-VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cisiu

Turniej C –  szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojmiu

W IV Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach  : 

- w kategorii  chłopców: I miejsce wywalczył Mateusz Ekner (Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Karol Mielcuch (Przedszkole w Gliniance), III miejsce Bartosz Konstanciuk (Przedszkole nr 50 w Warszawie)

- w kategorii dziewcząt:  miejsce zdobyła Anna Konstanciuk ( „Zerówka” SP nr 323 w Warszawie), II miejsce Maria Frelek („Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim).

Równolegle prowadzona była  klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce – Mateusz Ekner (Zerówka” Salezjańska SP w Mińsku Mazowieckim)

II miejsce – Dawid Wieczorek (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.)

III miejsce – Antoni Rygielski (Przedszkole Prywatne Mini Raj w Mińsku Maz.)

Miłym akcentem dla najmłodszych zawodników były odwiedziny smoka ze Studium Języków Obcych, który w przerwie miedzy zmaganiami częstował słodyczami i prowadził zabawę z najmłodszymi adeptami królewskiej gry. 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSIR w Mińsku Mazowieckim, MDK w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim,  Mińskie Towarzystwo Szachowe, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej  był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. 

Turniej prowadził sędzia szachowy Andrzej Koseski wspierany przez sędziów rundowych Krzysztofa Parola, Janusza Szymańskiego i Jakuba Suliborskiego. 

Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, którzy cierpliwie wspierali swoje pociechy w ich pierwszych szachowych krokach.

 

 

Inne

Licznik wizyt

816047
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
93
193
1099
479853
5656
9510
816047

Your IP: 54.156.42.165
2017-09-23 00:29