Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach (2019-03-17)

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów (2019-03-17)

Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków (2019-03-17)

Turniej Salezjańśki (2019-02-26)

Zapraszamy na IX Turniej Salezjański, który odbędzie się 12 maja 2019





- szkoły podstawowe
- szkoły ponadpodstawowe

Szkółka Szachowa 2019 (wiosna) (2019-01-29)

Mińskie Towarzystwo Szachowe zaprasza dzieci i dorosłych za zajęcia szkółki szachowej.


Zajęcia będą się odbywać w
-środy w godzinach 18:00-19.55 - zajęcia dla wszystkich chętnych
-soboty w godzinach 10.30-14.30 grupa początkująca bez kategorii i V kategoria,
-soboty w godzinach 12.30-16.30 grupa zaawansowana IV, III i II kategoria.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 13 lutego 2019 r. w godzinach 18:00-19:55 w Klubie osiedlowym Przełom" przy ulicy Kopernika 5. Następne spotkanie w sobotę 16.02.2019 r. w godzinach 10.30-16.30. Zajęcia będzie prowadzić instruktor Polskiego Związku Szachowego.

W soboty w godzinach 12.30-14.30 będzie odbywała się każdorazowo jedna runda turnieju szachowego (kołowego lub szwajcarskiego) z tempem 30 min+30s z obowiązkowym zapisem do końca partii z możliwością zdobycia V, IV, III, II oraz I kategorii kobiecej. Partie z turnieju będą wprowadzane na bieżąco do pliku turniejowego.


Dla członków MTSz, którzy opłacili składkę roczną:
Opłata za zajęcia tylko w środy wynosi 120 zł za semestr.
Opłata za zajęcia tylko w soboty wynosi 130 zł za semestr.
Opłata za zajęcia w środy i soboty wynosi 200 zł za semestr.

Dla pozostałych:
Opłata za zajęcia tylko w środy wynosi 200 zł za semestr.
Opłata za zajęcia tylko w soboty wynosi 210 zł za semestr.
Opłata za zajęcia w środy i soboty wynosi 400 zł za semestr.

Najaktywniejsi zawodnicy Mińskiego Towarzystwa Szachowego w 2018 roku (2018-12-31)

Tradycyjnie prezentujemy listę 10 najaktywniejszych zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego:



1.Pola Parol324,5
2.Bartosz Nowicki262,5
3.Dawid Dobosiewicz204,5
4.Monika Rykała163,0
5.Paweł Parol161,0
6.Krzysztof Dobosiewicz156,5
7.Artur Suliborski149,0
8.Jakub Suliborski141,0
9.Amelia Dróżdż102,5
10.Aleksandra Łapa99,0

Podstawą do naliczania punków do powyższej klasyfikacji był osiągnięty wynik punktowy w turnieju pomnożony w zależności od rangi imprezy (Mistrzostwa Świata x 6; Mistrzostwa Europy x 5; Mistrzostwa Polski x 4; Festiwale Szachowe, eliminacje do Mistrzostw Polski, Mistrzostwa Województwa i turnieje wielodniowe trwające powyżej 3 dni x 3; turnieje wielodniowe trwające do 3 dni x 2; pozostałe turnieje x 1).
Ogółem w 103 turniejach wyjazdowych wystartowało 59 naszych zawodników, którzy zdobyli razem 2748 punktów przeliczeniowych.

Sukces na Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych (2018-12-16)

W dniach 15-16 grudnia w Szczawnie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych.

 

W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w tym siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Pierwszego dnia zostały rozegrane turnieje drużynowe. W turnieju panów drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego, grająca w składzie Bartosz Nowicki, Artur Suliborski, Paweł Parol, Marcin Zychowicz, zajęła dobre 15. miejsce. Natomiast w turnieju Pań nasze reprezentantki: Pola Parol, Monika Rykała i Aleksandra Łapa podarowały kibicom Świąteczny prezent i zajęły doskonałe trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyty przez nasze zawodniczki jest największym osiągnięciem naszego klubu. Drugiego dnia zostały rozegrane turnieje indywidualne. Szanse na miejsce medalowe miała Pola Parol - pechowe porażki i remis zepchnęły naszą reprezentantkę na 8. miejsce. Dobrze także wypadli Bartosz Nowicki – 11. miejsce i Monika Rykała – 15. miejsce.

V edycja Turniejów piątkowych (2018-11-26)

Zapraszamy do udziału w V edycji cyklu Turniejów piątkowych.

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Terminarz cyklu:

Nr turnieju Terminy Tempo Możliwość zdobycia kategorii
1. turniej 22.02 - 3 rundy
1.03 - 3 rundy
30' V, IV
2. turniej 8.03 - 3 rundy
15.03 - 3 rundy
30' V, IV
3. turniej 22.03 - 3 rundy
29.03 - 3 rundy
30' V, IV
4. turniej 12.04 - 3 rundy
26.04 - 3 rundy
30' V, IV
5. turniej 10.05 - 2 rundy
17.05 - 2 rundy
24.05 - 2 rundy
7.06 - 2 rundy
60' V, IV, III, II, I kob.


Klasyfikacja po 4 turniejach

Msc.Nazwisko, imięTurniej 1Turniej 2Turniej 3Turniej 4Suma
1.GARDYZA, KRZYSZTOF5.04.03.55.017.5
2.ROKICKI, ANTONI3.54.04.55.017.0
3.SZABAT, MATEUSZ4.04.05.03.516.5
 DRÓŻDŻ, AMELIA4.05.04.53.016.5
5.GOLCEW, ALEKSANDER5.03.54.03.015.5
6.SURACKI, SZYMON1.04.54.03.513.0
7.SOBOCIŃSKI, WIKTOR3.53.03.03.012.5
8.EKNER, MARIA2.02.04.02.010.0
9.EKNER, MATEUSZ1.0 4.54.09.5
10.SZABAT, ANNA2.02.02.02.08.0
11.RADZIO, SZYMON2.52.03.00.07.5
12.ROKICKI, MIKOŁAJ3.50.52.01.07.0
 KULMA, CEZARY3.02.02.00.07.0
14.MAJOR, AMELIA1.51.02.02.06.5
15.JUREK, KAROL3.00.03.00.06.0
16.KOMOROWSKA, LILIANA 3.00.02.05.0
17.KŁOS, MAKSYMILIAN1.01.52.0 4.5
18.JUREK, PAWEŁ2.0 2.0 4.0
 ROGALA, PIOTR2.00.02.00.04.0
20.RADZIO, FRANCISZEK1.01.01.00.03.0
 LASKOWSKA, DAILA3.0  0.03.0
 EKNER, MACIEJ  3.0 3.0
23.BARANOWSKA, KATRZYNA  2.0 2.0
24.RATYŃSKI, JAKUB1.5  0.01.5
25.WIERZBICKI, HUBERT  1.0 1.0
 PIOTROWICZ, WERONIKA  1.0 1.0
27.KŁOS, MIKOŁAJ  0.0 0.0

Turnieje poniedziałkowe (2018-09-03)

Serdecznie zapraszamy na II edycję Turniejów Poniedziałkowych.

1. turniej (10.09-8.10.2018)

2. turniej (15.10-12.11.2018)

3. turniej (19.11-17.12.2018)

4. turniej (7.01-18.02.2019)

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2(2019-04-07)