Mistrzostwa Mazowsza Juniorów (2019-03-17)

Szachowy weekend u Salezjanów (2019-05-27)

W dniach 11-12 maja 2019r. w Mińsku Mazowieckim, w Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej odbyły się dwie imprezy szachowe dla dzieci i młodzieży. W sobotę zostały przeprowadzone Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków, a w niedzielę IX Turniej Salezjański. Oba turnieje zostały rozegrane na dystansie 7 rund z tempem 10 minut plus 5 sekund na posunięcie.

Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków zgromadziły na starcie 74 zawodników. Najmłodsi pasjonaci królewskiej gry zagrali w dwóch grupach turniejowych: C7 – chłopców do lat 7 oraz łączonej C6D6D7 (C6 – chłopców do lat 6, D6 – dziewcząt do lat 6, D7 – dziewcząt do lat 7), gdzie prowadzono oddzielną klasyfikację dla poszczególnych grup. Najlepszymi zawodnikami Mazowsza w poszczególnych grupach zostali:

Warto wspomnieć, że w grupie C6 bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Mińska Mazowieckiego: VII m. zajął Mikołaj Komorowski (Przedszkole nr 5 Tęczowa Dolina), a IX m. Aleksander Tatzky (Przedszkole Niepubliczne Funny Kids). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali okazałe puchary, a wszyscy zawodnicy medale, nagrody i dyplomy. Z dokładnymi wynikami turnieju można zapoznać się na stronie internetowej: grupa C7 – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3082/, grupa C6D6D7 – http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3087/.

W IX turnieju Salezjańskim wystartowało 45 zawodników. Zostali oni sklasyfikowani w kilku grupach. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja uczniów szkół salezjańskich: Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i nagrody, zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Z dokładnymi wynikami turnieju można zapoznać się na stronie internetowej http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1344/index.html?l=pl.

Dobra pogoda umożliwiła dzieciom oprócz rozegrania turnieju szachowego, ruch na świeżym powietrzu, granie w piłkę oraz zmagania przy szachach plenerowych. Organizatorami turniejów było Mińskie Towarzystwo Szachowe wraz z Mazowieckim Związkiem Szachowym oraz Publiczną Salezjańską Szkołą Podstawową, a sponsorami mieszczące się na terenie Mińska Mazowieckiego: Niepubliczne Przedszkole Funny Kids, Edukacja Językowo-Artystyczna GlobeSchool oraz sklep rowerowy Dolata. Turnieje były współfinansowane ze środków Miasta Mińska Mazowiecki.

Sukces na Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych (2018-12-16)

W dniach 15-16 grudnia w Szczawnie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych.

 

W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w tym siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Pierwszego dnia zostały rozegrane turnieje drużynowe. W turnieju panów drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego, grająca w składzie Bartosz Nowicki, Artur Suliborski, Paweł Parol, Marcin Zychowicz, zajęła dobre 15. miejsce. Natomiast w turnieju Pań nasze reprezentantki: Pola Parol, Monika Rykała i Aleksandra Łapa podarowały kibicom Świąteczny prezent i zajęły doskonałe trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyty przez nasze zawodniczki jest największym osiągnięciem naszego klubu. Drugiego dnia zostały rozegrane turnieje indywidualne. Szanse na miejsce medalowe miała Pola Parol - pechowe porażki i remis zepchnęły naszą reprezentantkę na 8. miejsce. Dobrze także wypadli Bartosz Nowicki – 11. miejsce i Monika Rykała – 15. miejsce.

V edycja Turniejów piątkowych (2018-11-26)

Zapraszamy do udziału w V edycji cyklu Turniejów piątkowych.

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Terminarz cyklu:

Nr turnieju Terminy Tempo Możliwość zdobycia kategorii
1. turniej 22.02 - 3 rundy
1.03 - 3 rundy
30' V, IV
2. turniej 8.03 - 3 rundy
15.03 - 3 rundy
30' V, IV
3. turniej 22.03 - 3 rundy
29.03 - 3 rundy
30' V, IV
4. turniej 12.04 - 3 rundy
26.04 - 3 rundy
30' V, IV
5. turniej 10.05 - 2 rundy
17.05 - 2 rundy
24.05 - 2 rundy
31.05 - 2 rundy
60' V, IV, III, II, I kob.


Klasyfikacja po 5 turniejach

Msc.Nazwisko, imięTurniej 1Turniej 2Turniej 3Turniej 4Turniej 5Suma
1.GARDYZA, KRZYSZTOF5.04.03.55.05.523.0
2.DRÓŻDŻ, AMELIA4.05.04.53.05.021.5
3.SZABAT, MATEUSZ4.04.05.03.54.020.5
4.ROKICKI, ANTONI3.54.04.55.03.020.0
5.GOLCEW, ALEKSANDER5.03.54.03.03.519.0
 SURACKI, SZYMON1.04.54.03.56.019.0
7.SOBOCIŃSKI, WIKTOR3.53.03.03.04.016.5
8.EKNER, MATEUSZ1.0 4.54.05.014.5
9.SZABAT, ANNA2.02.02.02.03.511.5
10.EKNER, MARIA2.02.04.02.01.011.0
11.RADZIO, SZYMON2.52.03.00.02.510.0
12.KULMA, CEZARY3.02.02.00.02.09.0
 ROGALA, PIOTR2.00.02.00.05.09.0
 ROKICKI, MIKOŁAJ3.50.52.01.02.09.0
15.MAJOR, AMELIA1.51.02.02.02.08.5
16.JUREK, KAROL3.00.03.00.02.08.0
17.KOMOROWSKA, LILIANA 3.00.02.02.57.5
18.STĘPIŃSKI, PIOTR    6.56.5
19.KŁOS, MAKSYMILIAN1.01.52.0 1.56.0
20.JUREK, PAWEŁ2.0 2.0 1.05.0
21.KOPCIŃSKI, MIŁOSZ    3.03.0
 LASKOWSKA, DAILA3.0  0.00.03.0
 EKNER, MACIEJ  3.0  3.0
 RADZIO, FRANCISZEK1.01.01.00.00.03.0
25.TREPANOWSKI, KACPER    2.52.5
26.BARANOWSKA, KATRZYNA  2.0  2.0
27.RATYŃSKI, JAKUB1.5  0.00.01.5
28.PIOTROWICZ, WERONIKA  1.0  1.0
 WIERZBICKI, HUBERT  1.0  1.0
30.KŁOS, MIKOŁAJ  0.0  0.0

Turnieje poniedziałkowe (2018-09-03)

Serdecznie zapraszamy na II edycję Turniejów Poniedziałkowych.

1. turniej (10.09-8.10.2018)

2. turniej (15.10-12.11.2018)

3. turniej (19.11-17.12.2018)

4. turniej (7.01-18.02.2019)

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2(2019-04-07) Szkółka Szachowa 2019 (wiosna)(2019-01-29)