Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 (2019-04-07)

XII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim

oraz

VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach

XII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim i VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego 6 kwietnia 2019r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na XII Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy państwowej
Andrzej Koseski.

W szranki turniejowe stanęło 89 zawodników. Rozegrane zostały dwa turnieje systemem szwajcarskim, tempem 13minut + 2 sekundy za każdy ruch, na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół:

- Turniej A – szkoły podstawowe kl. V-VIII i ponadpodstawowe

- Turniej B – szkoły podstawowe kl. I-IV

W grupie A zwycięstwo odniósł Jakub Żurawicki(Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce wywalczył Konrad Uziębło (SP 383 Warszawa Wesoła), a III miejsce Patryk Krawczak (SP 6 Siedlce).

Ø w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych I miejsce Jakub Żurawicki (Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce Mateusz Źrodowski (Salezjańskie Liceum w Mińsku Mazowieckim).

Ø w kategorii dziewcząt klas 5-8, I miejsce zdobyła Aleksandra Żurawicka (SP 2 Węgrów) , II miejsce Agata Łyczkowska (SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Beata Rybałtowska (SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim)

Ø w kategorii chłopców klas 5-8, I miejsce: Konrad Uziębło (SP 383 Warszawa Wesoła), II miejsce Patryk Krawczak (SP 3 Siedlce) , III miejsce Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie).

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Artur Rybałtowski, II miejsce zajęła Beata Rybałtowska.

W grupie B zwycięstwo odniósł Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Konstanty Dyl (SP 92 Warszawa), III miejsce Mateusz Mielcuch (SP Glinianka).

Ø w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Konstanty Dyl (SP 92 Warszawa), III miejsce Mateusz Mielcuch (SP Glinianka).

Ø w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Amelia Dróżdż, II miejsce Maria Ekner , III miejsce Anna Szabat wszystkie (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).


Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Antoni Rokicki, II miejsce Antoni Wisłocki, III miejsce Kuba Turek.

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa:

Szkoły podstawowe kl. V-VIII

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – SP 2 Mińsk Mazowiecki

III miejsce – SP Glinanka

Szkoły podstawowe kl. I-IV

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie

w VI Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego
Przedszkolaków w Szachach
:

² w kategorii chłopców: I miejsce wywalczył Patryk Skrzypek (Zerówka SP 383 Warszawa), II miejsce wywalczyli Kajetan Mączka (Zerówka SP 303 Warszawa) oraz Adam Myśliwiec (Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Warszawie).

² w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Marika Białonoga (Przedszkole Klub Malucha w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Gabriela Łobodowska (Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Amelia Kijek (Prywatne Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazowieckim).


Równolegle prowadzona była klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce Błażej Bakuła (Przedszkole Publiczne „Wesoła Ciuchcia” Mińsk Mazowiecki),
II miejsce
Mikołaj Rokicki (Przedszkole Klub Malucha w Mińsku Mazowieckim),
III miejsce – Mikołaj Komorowski Przedszkole nr 5 Tęczowa Dolina Mińsku Mazowieckim)


Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Prywatne Przedszkole Mini Raj Beata Laskowska z Mińska Maz., Pomoc Drogowa Zbigniew Laskowski Mińsk Mazowiecki, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

Wesprzyj rozwój szachów. Przekaż 1% podatku! (2018-01-02)

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się. do naszych członków i sympatyków szachów o wsparcie  działalności i Mińskiego Towarzystwa Szachowego poprzez przekazanie 1% podatku za rok 2018.

Wszystkie przekazane w ramach 1 % środki będą wykorzystane na wzbogacenie oferty sportowo - wychowawczej naszego klubu, wspierając organizację turniejów szachowych oraz rozwój dzieci i młodzieży!

W tym zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na konto Stowarzyszenie PARAFIADA im.  św. Józefa Kalasancjusza.

Przekazanie 1% nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Należy jedynie wypełnić odpowiednie pola w deklaracji podatkowej za 2018 rok:

 Nazwa OPP:  Stowarzyszenie PARAFIADA im.  św. Józefa Kalasancjusza
 Numer KRS:  0000124134
 Wnioskowana kwota  [należy wyliczyć 1% podatku]
 Informacje dodatkowe (cel szczegółowy):  SZACHY

Uwagi:
- Aby pieniądze zostały wykorzystane na wspieranie naszej organizacji konieczne jest wypełnienie pola informacje dodatkowe (cel szczegółowy): SZACHY.
- Nie jest konieczne przekazywanie danych ułatwiających kontakt z darczyńcą oraz zgoda na przekazanie imienia, nazwiska i przekazywanej kwoty.

Przekazując 1% na szachy popularyzujesz sport, który uczy myślenia i umiejętnego łączenia wysiłku intelektualnego z fizycznym!

 

Kwietniowe turnieje w Dąbrówce (2019-03-23)


- XII Otwarte Mistrzostwa SP 2 w szachach - klasy 1-4
- XII Otwarte Mistrzostwa SP 2 w szachach - klasy 5-8
- XII Otwarte Mistrzostwa SP 2 w szachach - szkoły ponadpodstawowe
- VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w szachach.

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach (2019-03-17)

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów (2019-03-17)

Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków (2019-03-17)

Festiwal "Invest-Mat" (2019-04-07)

Turniej Salezjańśki (2019-02-26)

Zapraszamy na IX Turniej Salezjański, który odbędzie się 12 maja 2019





- szkoły podstawowe
- szkoły ponadpodstawowe

Szkółka Szachowa 2019 (wiosna) (2019-01-29)

Mińskie Towarzystwo Szachowe zaprasza dzieci i dorosłych za zajęcia szkółki szachowej.


Zajęcia będą się odbywać w
-środy w godzinach 18:00-19.55 - zajęcia dla wszystkich chętnych
-soboty w godzinach 10.30-14.30 grupa początkująca bez kategorii i V kategoria,
-soboty w godzinach 12.30-16.30 grupa zaawansowana IV, III i II kategoria.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 13 lutego 2019 r. w godzinach 18:00-19:55 w Klubie osiedlowym Przełom" przy ulicy Kopernika 5. Następne spotkanie w sobotę 16.02.2019 r. w godzinach 10.30-16.30. Zajęcia będzie prowadzić instruktor Polskiego Związku Szachowego.

W soboty w godzinach 12.30-14.30 będzie odbywała się każdorazowo jedna runda turnieju szachowego (kołowego lub szwajcarskiego) z tempem 30 min+30s z obowiązkowym zapisem do końca partii z możliwością zdobycia V, IV, III, II oraz I kategorii kobiecej. Partie z turnieju będą wprowadzane na bieżąco do pliku turniejowego.


Dla członków MTSz, którzy opłacili składkę roczną:
Opłata za zajęcia tylko w środy wynosi 120 zł za semestr.
Opłata za zajęcia tylko w soboty wynosi 130 zł za semestr.
Opłata za zajęcia w środy i soboty wynosi 200 zł za semestr.

Dla pozostałych:
Opłata za zajęcia tylko w środy wynosi 200 zł za semestr.
Opłata za zajęcia tylko w soboty wynosi 210 zł za semestr.
Opłata za zajęcia w środy i soboty wynosi 400 zł za semestr.

Wyniki akcji 1% - 2017 (2019-01-07)

Z akcji 1% z 2017 otrzymaliśmy ponad 2000 zł. Serdecznie dziękujemy darczyńcom.

Na poniższych listach znajdują się wszystkie wpłaty. Jeżeli brakuje jakiejś darowizny to bardzo prosimy o kontakt.

Urząd skarbowy Mińsk Mazowiecki:
1,00
1,00
3,60
6,10
7,60
7,70
7,90
12,10
13,20
17,80
19,60
21,90
26,30
33,00
49,30
54,50
67,40
96,40
109,10
112,20
146,50
189,60
272,30
319,10
447,90

Pozostałe urzędy skarbowe:
19,50
59,30
106,60

Najaktywniejsi zawodnicy Mińskiego Towarzystwa Szachowego w 2018 roku (2018-12-31)

Tradycyjnie prezentujemy listę 10 najaktywniejszych zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego:



1.Pola Parol324,5
2.Bartosz Nowicki262,5
3.Dawid Dobosiewicz204,5
4.Monika Rykała163,0
5.Paweł Parol161,0
6.Krzysztof Dobosiewicz156,5
7.Artur Suliborski149,0
8.Jakub Suliborski141,0
9.Amelia Dróżdż102,5
10.Aleksandra Łapa99,0

Podstawą do naliczania punków do powyższej klasyfikacji był osiągnięty wynik punktowy w turnieju pomnożony w zależności od rangi imprezy (Mistrzostwa Świata x 6; Mistrzostwa Europy x 5; Mistrzostwa Polski x 4; Festiwale Szachowe, eliminacje do Mistrzostw Polski, Mistrzostwa Województwa i turnieje wielodniowe trwające powyżej 3 dni x 3; turnieje wielodniowe trwające do 3 dni x 2; pozostałe turnieje x 1).
Ogółem w 103 turniejach wyjazdowych wystartowało 59 naszych zawodników, którzy zdobyli razem 2748 punktów przeliczeniowych.

Sukces na Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych (2018-12-16)

W dniach 15-16 grudnia w Szczawnie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych.

 

W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w tym siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Pierwszego dnia zostały rozegrane turnieje drużynowe. W turnieju panów drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego, grająca w składzie Bartosz Nowicki, Artur Suliborski, Paweł Parol, Marcin Zychowicz, zajęła dobre 15. miejsce. Natomiast w turnieju Pań nasze reprezentantki: Pola Parol, Monika Rykała i Aleksandra Łapa podarowały kibicom Świąteczny prezent i zajęły doskonałe trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyty przez nasze zawodniczki jest największym osiągnięciem naszego klubu. Drugiego dnia zostały rozegrane turnieje indywidualne. Szanse na miejsce medalowe miała Pola Parol - pechowe porażki i remis zepchnęły naszą reprezentantkę na 8. miejsce. Dobrze także wypadli Bartosz Nowicki – 11. miejsce i Monika Rykała – 15. miejsce.

V edycja Turniejów piątkowych (2018-11-26)

Zapraszamy do udziału w V edycji cyklu Turniejów piątkowych.

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Terminarz cyklu:

Nr turnieju Terminy Tempo Możliwość zdobycia kategorii
1. turniej 22.02 - 3 rundy
1.03 - 3 rundy
30' V, IV
2. turniej 8.03 - 3 rundy
15.03 - 3 rundy
30' V, IV
3. turniej 22.03 - 3 rundy
29.03 - 3 rundy
30' V, IV
4. turniej 12.04 - 3 rundy
26.04 - 3 rundy
30' V, IV
5. turniej 10.05 - 2 rundy
17.05 - 2 rundy
24.05 - 2 rundy
7.06 - 2 rundy
60' V, IV, III, II, I kob.


Klasyfikacja po 3 turniejach

Msc.Nazwisko, imięTurniej 1Turniej 2Turniej 3Suma
1.DRÓŻDŻ, AMELIA4.05.04.513.5
2.SZABAT, MATEUSZ4.04.05.013.0
3.GARDYZA, KRZYSZTOF5.04.03.512.5
 GOLCEW, ALEKSANDER5.03.54.012.5
5.ROKICKI, ANTONI3.54.04.512.0
6.SOBOCIŃSKI, WIKTOR3.53.03.09.5
 SURACKI, SZYMON1.04.54.09.5
8.EKNER, MARIA2.02.04.08.0
9.RADZIO, SZYMON2.52.03.07.5
10.KULMA, CEZARY3.02.02.07.0
11.SZABAT, ANNA2.02.02.06.0
 ROKICKI, MIKOŁAJ3.50.52.06.0
 JUREK, KAROL3.00.03.06.0
14.EKNER, MATEUSZ1.0 4.55.5
15.KŁOS, MAKSYMILIAN1.01.52.04.5
 MAJOR, AMELIA1.51.02.04.5
17.ROGALA, PIOTR2.00.02.04.0
 JUREK, PAWEŁ2.0 2.04.0
19.RADZIO, FRANCISZEK1.01.01.03.0
 LASKOWSKA, DAILA3.0  3.0
 EKNER, MACIEJ  3.03.0
 KOMOROWSKA, LILIANA 3.00.03.0
23.BARANOWSKA, KATRZYNA  2.02.0
24.RATYŃSKI, JAKUB1.5  1.5
25.PIOTROWICZ, WERONIKA  1.01.0
 WIERZBICKI, HUBERT  1.01.0
27.KŁOS, MIKOŁAJ  0.00.0

Turnieje poniedziałkowe (2018-09-03)

Serdecznie zapraszamy na II edycję Turniejów Poniedziałkowych.

1. turniej (10.09-8.10.2018)

2. turniej (15.10-12.11.2018)

3. turniej (19.11-17.12.2018)

4. turniej (7.01-18.02.2019)