Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Historyczny sukces na Mistrzostwach Polski

W dniach 3-4 marca w Zgierzu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich.

Pierwszego dnia rozegrano turniej drużynowy. Wystartowały w nim 42 drużyny z całej Polski, w tym najlepsze drużyny ekstraligi szachowej. Mińskie Towarzystwo wystawiło dwa zespoły w składach: Jakub Suliborski, Bartosz Nowicki, Michał Kopczyński, Pola Parol oraz Paweł Parol, Monika Rykała, Bogusław Major, Aleksandra Łapa. Pierwszy z nich miał 15., a drugi 27. numer startowy. W pierwszej rundzie pierwszy zespół wygrał z niżej rozstawionym zespołem Hetman Koszalin. W drugiej rundzie trafił na faworyta rozgrywek: Stilon Gorzów. Nasi zawodnicy zdobyli cenny remis, i gdyby nie małe przeoczenie na I szachownicy mecz mógłby się zakończyć naszym zwycięstwem. W kolejnych dwóch rundach zremisowaliśmy z DSA Polonią Wrocław i Rodłem Opole. W piątej pokonaliśmy drużynę Stoczek 45 Białystok. W szóstej trafiliśmy na silnego rywala z Mazowsza – drużynę AS Płock. Po zaciętej walce wygraliśmy 3:1. W kolejnej rundzie pokonaliśmy Victorię Chróściele takim samym stosunkiem. Przed ostatnią rundą nasza drużyna znajdowała się na czwartym miejscu. W walce o medal nie daliśmy rady utytułowanej drużynie VOTUM Polonii Wrocław. Ostatecznie nasza drużyna zakończyła rozgrywki na doskonałym VII miejscu.

Druga zagrała na swoim poziomie i zajęła 27. miejsce – zgodne z numerem startowym.

Wielkie słowa uznania należą się Bartoszowi Nowickiemu, który zdobył 8,5 punktu z 9 i zajął I miejsce na II szachownicy (uzyskany wynik rankingowy 2676).

Drugiego dnia rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. W zawodach wzięło udział 339 zawodników, w tym 21 arcymistrzów. Nasi reprezentanci sprawili kilka niespodzianek. Zajęli miejsca zgodne z numerami startowymi.

Start w zawodach był współfinansowany z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki.