Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Podwójne Mistrzostwo w Radzyminie

16 i 17 czerwca w Radzyminie zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach. W zawodach wzięło udział 124 zawodników, w tym pięcioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego:

Dawid Dobosiewicz i Wiktor Sobociński w grupie chłopców do 9 lat; Krzysztof Dobosieiwcz i Krzysztof Gardyza w grupie chłopców do 11 lat oraz Pola Parol w grupie dziewcząt do 18 lat.

Turnieje w poszczególnych grupach wiekowych zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy z zawodników miał 65 minut na rozegranie każdej partii.

Doskonale zaprezentowali się Dawid Dobosiewicz i Pola Parol zdobywając złote medale. W obu turniejach decydujące partie nasi zawodnicy rozegrali w przedostatnich rundach.

Dawid pokonał Antoniego Olszewskiego. Przed ostatnią rundą miał punkt przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Do zdobycia I miejsca wystarczył remis w ostatniej rundzie z silnie grającym Dominikiem Nockiem. Dawid wywiązał się z zadania i mógł świętować sukces.

Z kolei Pola trafiła na odwieczną rywalkę – Jaonna Kaczmarską. Partia miała zmienny przebieg i po emocjonującej końcówce zakończyła się remisem. Pola miała pół punktu przewagi nad kolejnymi zawodnikami. W ostatniej rundzie Pola pokonała Dorotę Nowacką i mogła dodać kolejne mistrzostwo do listy swoich sukcesów.

Start naszych zawodników był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.