Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Juniorów w Szachach

 

 2 grudnia w obiekcie sportowym MOSIR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Maz. odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Juniorów w Szachach - turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Honorowy Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund po 12 minut + 2 sekund za każde posuniecie na zawodnika z podziałem na poszczególne klasyfikacje:

 

1. Szkoły Podstawowe kl. I-IV:

- w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Amelia Dróżdż,  II miejsce Beata Laskowska, III miejsce Anna Szabat  ( wszystkie zawodniczki z Salezjańskiej SP w Mińsku Maz.)

- w kategorii chłopców: I miejsce zdobył Michał Jóźwik (SP nr 4 w Mińsku Maz.), II miejsce Mateusz Kijek (Salezjańska SP w Mińsku Maz.) , III miejsce Antoni Rokicki  (SP nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim)

 

2. Szkoły Podstawowe kl. V-VIII:

- w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Weronika Lisowska (Salezjańska SP w Mińsku Maz.),  II miejsce Beata Rybałtowska (SP nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Klaudia Wańko (Salezjańska SP w Mińsku Maz.)

- w kategorii chłopców: I miejsce zdobył Michał Kubicki, II miejsce Filip Sankowski, III miejsce Szymon Suracki (zawodnicy z Salezjańskiej SP  w Mińsku Maz.)

 

3. Szkoły Ponadpodstawowe

- w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Amelia Rozwadowska (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Maz.)

- w kategorii chłopców I: miejsce zdobył Piotr Okoła, II miejsce Mateusz Wróblewski, III miejsce Maksymilian Matasek (zawodnicy z Salezjańskiego Gimnazjum  w Mińsku Maz.)

 

Uroczystym elementem finału było wręczenie uczestnikom zmagań sportowych  pucharów  medali, dyplomów i nagród rzeczowych oraz gadżetów promujących miasto Mińsk Mazowiecki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  ufundowanych przez Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego i MOSIR w Mińsku Mazowieckim.