Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 (2019-04-07)

oraz

VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach

XII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim i VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego 6 kwietnia 2019r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim gościła uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na XII Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy państwowej
Andrzej Koseski.

W szranki turniejowe stanęło 89 zawodników. Rozegrane zostały dwa turnieje systemem szwajcarskim, tempem 13minut + 2 sekundy za każdy ruch, na dystansie 7 rund z podziałem na poszczególne typy szkół:

- Turniej A – szkoły podstawowe kl. V-VIII i ponadpodstawowe

- Turniej B – szkoły podstawowe kl. I-IV

W grupie A zwycięstwo odniósł Jakub Żurawicki(Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce wywalczył Konrad Uziębło (SP 383 Warszawa Wesoła), a III miejsce Patryk Krawczak (SP 6 Siedlce).

Ø w kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych I miejsce Jakub Żurawicki (Gimnazjum Gmina Liw w Węgrowie), II miejsce Mateusz Źrodowski (Salezjańskie Liceum w Mińsku Mazowieckim).

Ø w kategorii dziewcząt klas 5-8, I miejsce zdobyła Aleksandra Żurawicka (SP 2 Węgrów) , II miejsce Agata Łyczkowska (SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Beata Rybałtowska (SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim)

Ø w kategorii chłopców klas 5-8, I miejsce: Konrad Uziębło (SP 383 Warszawa Wesoła), II miejsce Patryk Krawczak (SP 3 Siedlce) , III miejsce Krzysztof Dobosiewicz (SP Bojmie).

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Artur Rybałtowski, II miejsce zajęła Beata Rybałtowska.

W grupie B zwycięstwo odniósł Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Konstanty Dyl (SP 92 Warszawa), III miejsce Mateusz Mielcuch (SP Glinianka).

Ø w kategorii chłopców I miejsce wywalczył Dawid Dobosiewicz (SP Bojmie), II miejsce Konstanty Dyl (SP 92 Warszawa), III miejsce Mateusz Mielcuch (SP Glinianka).

Ø w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Amelia Dróżdż, II miejsce Maria Ekner , III miejsce Anna Szabat wszystkie (Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim).


Klasyfikację najlepszy zawodnik Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. wygrał Antoni Rokicki, II miejsce Antoni Wisłocki, III miejsce Kuba Turek.

Równolegle w poszczególnych kategoriach turnieju prowadzona była klasyfikacja drużynowa:

Szkoły podstawowe kl. V-VIII

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce – SP 2 Mińsk Mazowiecki

III miejsce – SP Glinanka

Szkoły podstawowe kl. I-IV

I miejsce – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie

w VI Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego
Przedszkolaków w Szachach
:

² w kategorii chłopców: I miejsce wywalczył Patryk Skrzypek (Zerówka SP 383 Warszawa), II miejsce wywalczyli Kajetan Mączka (Zerówka SP 303 Warszawa) oraz Adam Myśliwiec (Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Warszawie).

² w kategorii dziewcząt: I miejsce zdobyła Marika Białonoga (Przedszkole Klub Malucha w Mińsku Mazowieckim), II miejsce Gabriela Łobodowska (Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazowieckim), III miejsce Amelia Kijek (Prywatne Przedszkole Mini Raj w Mińsku Mazowieckim).


Równolegle prowadzona była klasyfikacja na najlepszego przedszkolaka z mińskiego przedszkola

I miejsce Błażej Bakuła (Przedszkole Publiczne „Wesoła Ciuchcia” Mińsk Mazowiecki),
II miejsce
Mikołaj Rokicki (Przedszkole Klub Malucha w Mińsku Mazowieckim),
III miejsce – Mikołaj Komorowski Przedszkole nr 5 Tęczowa Dolina Mińsku Mazowieckim)


Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach turniejów otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR w Mińsku Mazowieckim, Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Prywatne Przedszkole Mini Raj Beata Laskowska z Mińska Maz., Pomoc Drogowa Zbigniew Laskowski Mińsk Mazowiecki, Kancelarię Ubezpieczeniową Piotr Wańko z Mińska Maz. oraz Radę Rodziców SP2 im. Dąbrówki w Mińsku Maz. Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.