Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Podwójne wicemistrzostwo Polski Dawida Dobosiewicza
W dniach 17-26 VIII 2019 roku w Dąbkach k/Darłowa odbyły się XIX Ogólnopolskie Indywidualne Mistrzostwa Szkół w szachach. Mińskie Towarzystwo Szachowe było reprezentowane przez Dawida i Krzysztofa Dobosiewiczów, którzy grali w grupie chłopców do 11 lat. Turniej był rozgrywany na dystansie 9 rund tempem 90 minut na zawodnika plus 30 sekund na każde posunięcie. Przez cały turniej nasi reprezentanci znajdowali się w czołówce. Przed ostatnią rundą byli na 2 i 3 miejscu. W ostatniej rundzie zostali skojarzeni ze sobą i stoczyli bratobójczą walkę o medale. Partia zakończyła się remisem i ostatecznie Dawid zajął drugie, a Krzysztof czwarte miejsce.Natomiast w dniach 30 VIII-1 IX rzeszowska Hala Podpromie stała się areną zmagań blisko 1200 juniorów z całej Polski, w tym czterech przedstawicieli Mińskiego Towarzystwa Szachowego: Amelii Dróżdż, Dawida i Krzysztofa Dobosiewiczów oraz Michała Jóźwika.

W piątek i sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Turniej był rozgrywany na dystansie 11 rund tempem 15 min na zawodnika plus 10 sekund na posunięcie. Amelia Dróżdż zajęła 15. miejsce w grupie dziewcząt do 10 lat, Dawid Dobosiewicz zajął 13. miejsce w grupie chłopców do 10 lat.

Z kolei w niedzielę odbyły Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Turniej rozegrano na dystansie 13 rund tempem 3 minuty na zawodnika plus 2 sekundy na posunięcie. W turnieju wielką klasę pokazał Dawid Dobosiewicz zdobywając 10,5 punktów i uzyskując tytuł wicemistrza Polska w grupie chłopców do 10 lat!Szczegółowe wyniki turniejów znajdują się na stronie Mińskiego Towarzystwa Szachowego (mtsz.org.pl). Wyjazd na turnieje był współfinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.