Turnieje MTSz
Tu znajdziesz informacje o naszych turniejach szachowych
Szkolenia szachowe
Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności szachowe, skorzystaj z naszych szkoleń.
Składki
Zapłać składkę członkowską
Wesprzyj MTSz
Możesz wesprzeć społeczną działalność MTSz, prowadzoną od ponad 20 lat.
Szkółka Szachowa MDK

Szkółka MDKSzkółka Szachowa Miejskiego Domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 17.00 - 20.00 w sali Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, ul.Warszawska 173, tel.(025) 758-39-17.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach, podzieleni na grupy wiekowe z uwzględnieniem poziomu zaawansowania. Dla początkujących prowadzona jest nauka gry od podstaw. W czasie trwania zajęć można korzystać z profesjonalnego sprzętu (komplety szachów + zegary) oraz literatury i prasy szachowej.

Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu gry zapewniamy udział w turniejach klasyfikacyjnych z możliwością zdobycia kategorii szachowych potwierdzonych wpisem do legitymacji wydanych przez Polski Związek Szachowy. Najlepsi szachiści będą reprezentować Miejski Dom Kultury w turniejach ogólnopolskich i wojewódzkiej lidze juniorów.

Zajęcia prowadzi Janusz Szymański, instruktor Polskiego Związku Szachowego i sędzia szachowy klasy pierwszej. Szczegółowych informacji udziela instruktor, we wtorki i czwartki bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć.

Wszystko o działalności Szkółki Szachowej MDK można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim: http://mdkmm.pl/ .